Slovensko slaví další tři body, Hamšík přepisoval historii

Slovenská reprezentace zvládla třetí díl kvalifikace ME 2020 a v Ázerbájdžánu vyhrála hladce 5:1. Dvakrát se trefil kapitán Marek Hamšík, jenž se tak s 24 brankami stal nejlepším střelcem v historii národního celku. Díky třem bodům se tým Pavla Hapala posunul na první příčku skupiny E. Kazachstán s trenérem Michalem Bílkem na lavičce porazil doma San Marino 4:0 a získal druhou výhru ve skupině I.

Slováci začali na hřišti v Baku velmi dobře a již po osmi minutách se ujali vedení. Když se po samostatné akci trefil Stanislav Lobotka. Krátce před odehranou půlhodinou přidal další gól z přímého kopu Juraj Kucka.

Brzy poté sice snížil Ramil Šejdajev, ale ve 30. minutě vrátil dvoubrankové vedení na slovenské kopačky Marek Hamšík přesnou střelou do šibenice. Podruhé se jedenatřicetiletý záložník čínského Ta-lienu, kam přestoupil v zimě po letech v Neapoli, prosadil v 57. minutě a překonal tak Róberta Vitteka, jenž byl do té doby s 23 góly nejlepším slovenským střelcem historie. Mimo to je Hamšík rekordmanem i v počtu startů, když jich má na kontě 114.

Jen na lavičce zůstali hráči Plzně Matúš Kozáčik a Patrik Hrošovský. Oba tak sledovali, která se v závěru trefil ještě Dávid Hancko.

Kvalifikace mistrovství Evropy 2020:

Skupina C:

Mohuč: Německo - Estonsko 8:0 (5:0)

Branky: 10. a 37. Reus, 17. a 62. Gnabry, 20. Goretzka, 26. Gündogan z pen., 79. Werner, 88. Sané.

Borisov: Bělorusko - Severní Irsko 0:1 (0:0)

Branka: 86. McNair.