Osobně bych chtěl hrát se Zlínem o první šestku, hlásí Csaplár a baví se s Grygerou až o 7 posilách

Osobně bych chtěl hrát se Zlínem o první šestku, hlásí Csaplár a baví se s Grygerou až o 7 posilách
OBSAHUJE VIDEO

Nový trenér zlínských Ševců přivítal na moravské Letné i navrátilce z varnsdorfského hostování Matěje Votavu, s tím, že srbský stoper Zoran Gajič už vzhledem k vypršení kontraktu chyběl. Prodloužené volno pak stále mají kvůli reprezentačním povinnostem mladíci Hellebrand, Cedidla a Holík, který je velmi blízko přestupu do Jablonce.

Fastav zahájil letní přípravu jako jeden z prvních prvoligových celků. Proč? "Je to souběh více věcí. Tým má nového trenéra, takže je lepší, aby ho poznal o týden dýl. První pocity v kabině jsou dobré. Přijel jsem už v neděli, seděli jsme s realizačním týmem, v půl osmé jsem odjížděl. V pondělí byl první trénink, kde jsem mluvil i s hráči. Je to dobrý čas na poznání. Hodně kluků bude teprve doskakovat po reprezentačních srazech, takže přijedou až po víkendu. Pro nás je hlavním termínem rakouské soustředění, kde chceme ten kádr ustálit," citoval web fcfastavzlin.cz slova odborníka, jenž zatím naposledy působil v Příbrami.

Co vše od něj lze v Baťově městě čekat? "Hráčům jsem řekl, že jsem sem nepřišel, abych jim tady z toho udělal pakárnu, ale aby je to bavilo. Chci, aby měl fotbal vášeň. Aby divák viděl, že je na hřišti jedenáct lidí, kteří tam nechají všechno. Osobně bych chtěl hrát se Zlínem o první šestku," pokračoval na serveru idnes.cz trenér, jehož první utkání v nové funkci zavane v sobotu do Holešova, kde změří síly s vítězem Slovenského poháru Spartakem Trnava.

Je otázka, zda u toho již budou dvě posily z Jablonce Dávis Ikaunieks a Jakub Janetzský, které chce klub podle jeho sportovního ředitele Zdeňka Grygery na přestup. "Vidíme v něm velký potenciál," okomentoval exjihlavského snajpra samotný Csaplár, který hodlá na nové adrese posilovat také nadále. "Do Zlína by měli přijít hráči, kteří sem chtějí a jsou ambiciózní. Měli by být běžecky silní, rychlí, aby uměli dát gól. Padlo zhruba sedm jmen, o kterých jsme se bavili. Jsou to hráči v zajímavém věku, kteří jsou ještě do budoucna prodejní," uzavřel na stránkách idnes.cz někdejší kormidelník Liberce, Slavie či Viktorie Žižkov.