Schick bude přesvědčovat Portugalce Fonsecu: Chci dokázat, že do AS Řím patřím

Schick bude přesvědčovat Portugalce Fonsecu: Chci dokázat, že do AS Řím patřím

Ač je Patrik Schick na mezinárodní půdě jak vytížený, tak produktivní, o jeho klubovém angažmá v AS Řím už se to říci nedá. Důkazem budiž uplynulý soutěžní ročník a 32 startů, které přetavil "jen" do pěti gólů a tří asistencí...

"Určitě jsem si minulý ročník z klubového hlediska představoval jinak," neschovávala se za výmluvy magazínem Gól citovaný součástka Vlků z věčného města.

O své budoucnosti zatím jasno nemá. Během repre srazu s nikým z klubového vedení, které už stačilo oznámit příchod nového hlavního trenéra, nemluvil. "Vlastně jsme skončili rozlučkou Daniela de Rossiho, která byla docela smutná. Prožil v AS celou kariéru. Patří mezi klubové legendy. Ale chtěl ještě pravidelně hrát, a tak raději odešel. Myslím, že jeho osobnost bude v šatně chybět," připomněl jednu z absencí někdejší střelec Bohemians 1905, Sparty a Sampdorie Janov.

Brzy se bude řešit otázka, zdali bude v římské šatně po letní čtrnáctidenní dovolené také on. Tím spíš, že se před pár dny skloňoval zájem AC Milán. "Těžko na něco takového odpovídat. Přišel nový trenér. V klubu budou primárně řešit obsazení postu sportovního ředitele. Až následně se bude určovat, kdo zůstane," připomněl na stránkách gol.cz spoluhráč Krále, Jankta, Nováka a spol.

A on sám by byl změně prostředí, případně možné výměně na San Siro nakloněn? Ne tak úplně. "Chci dokázat, že do AS Řím patřím. Nemám ve zvyku se vzdávat. Ale vážně absolutně netuším, jaká bude situace. S novým trenérem získám i já konkrétnější představu o budoucnosti," zakončil na webu gol.cz třiadvacetiletý Schick.

Jisté je, že se kormidla po zaskakujícím Claudio Ranierim ujal osmačtyřicetiletý Portugalec Paulo Fonseca, jenž má za sebou minulost v Šachtaru Doněck, Braze či Portu.