Co Vrba čeká od 4 dosavadních plzeňských posil Mihálika, Hlouška, Kalvacha a Herce?

Co Vrba čeká od 4 dosavadních plzeňských posil Mihálika, Hlouška, Kalvacha a Herce?

Po prvním letním tréninku Viktorie se hlavní kouč vicemistra Pavel Vrba nechal slyšet, že pakliže západočeský tým zůstane v tomto složení, ohledně posilování už to bude konečná. V Plzni by někoho hledali pouze v případě, pakliže by někdo odešel za výhodných podmínek do zahraničí...

Co vše od něj zaznělo na středečním setkání s novináři na konto čtyřlístku nových akvizic?

O nákupu Lukáše Kalvacha...

Jedná se o defenzivního záložníka, typickou šestku. Je to hráč, jenž dovede zrychlit hru a pozičně se chovat velice dobře. Proto padla volba na něj. Přiznám se, že s Kalvachovým příchodem se trochu připravujeme i na budoucí odchod Patrika Hrošovského."

O podpisu mladíka Christiána Herce...

"Je to středový záložník, taková desítka nebo osmička. Ofenzivní fotbalista, jenž dobře doplňuje útočnou fázi. Myslím, že to je typ hráče, jenž nám v závěru sezony chyběl. Obecně si myslím, že se nám povedlo učinit konkurenční prostředí na pozicích, kde jsme to hodně potřebovali."

O zajištění Adama Hlouška a Ondřeje Mihálika...

"Již v minulé sezoně jsem říkal, že na těchto postech potřebujeme zvýšit konkurenci, abychom zvýraznili naši ofenzivu, která nebyla úplně podle našich představ. Z druhé strany zase tak špatně střelecky jsme na tom nebyli. Tuším, že v lize čtvrtí nejlepší. Přitom na druhého jsme ztráceli dva góly a na třetího jeden. Tak hrozné to nebylo. Ale asi i vy novináři jste byli zvyklí, že Plzeň bývala ofenzivnější, proto jsme takové zásahy učinili."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.