Jaké léto čeká slávistické béčko? Srovnávat se bude i s juniorkami Arsenalu či Slasku Wroclaw

Jaké léto čeká slávistické béčko? Srovnávat se bude i s juniorkami Arsenalu či Slasku Wroclaw

Protože už je Juniorská liga pouhou minulostí a dějepisným pojmem, Slavia nyní dává dohromady B-tým, kterého bude čekat od příštího ročníku 2019/2020 třetí nejvyšší soutěž, čili ČFL.

"Moje představa je, že B–tým bude složený pouze z profesionálů, tzn. z hráčů, kteří mají v našich očích potenciál prosadit se minimálně v lize. Příští rok by nynější U21 měli doplnit hráči z týmu U19, který je všeobecně vnímán jako silný ročník. V ideálním případě by měl byt B–tým složen z hráčů ročníku 2000 a 2001 a dvou starších hráčů, ale dokážu si představit, že najdu i výjimky," ozřejmil již před časem člen představenstva Jiří Bílek.

Sešívané béčko, jehož součástí bude také zkušený Miroslav Podrazký a podle všeho posilování neskončí pouze u něj, se začne připravovat stejně jako áčko Jindřicha Trpišovského v pondělí 17. června.

V červenci čeká rezervu soustředění v Nymburce, s tím, že prozatím je na programu pět přípravných zápasů.

V rámci nich se slávisté utkají s juniorkou Slasku Wroclaw nebo s mládežnickým týmem Arsenalu, an který narazí v Popradu.

Dvou příprav bude svědkem i pražský Xaverox, kde slávistické béčko prověří třetiligová mužstva Štěchovice a Litoměřicko.

Generálku na soutěžní boje, které v rámci ČFL vypuknou druhý srpnový víkend, proběhe v Benešově.