Hloušek: Vůbec nechci myslet na to, že je Limberský moje jediná konkurence, to by nebylo správné

Hloušek: Vůbec nechci myslet na to, že je Limberský moje jediná konkurence, to by nebylo správné

Ostřílený Adam Hloušek má s Plzní smlouvu na tři sezony do 30. června 2022 a ještě se chce nějaký čas prát na Starém kontinentu. Poté se však nebude bránit odchodu do zámořské Major League Soccer, kam byl konkrétně lanařen už před pár měsíci...

"Fotbal mám strašně rád, a dokud to půjde, tak chci hrát. Každopádně teď o ničem jiném nepřemýšlím. Prioritou je Plzeň. Co bude za pár let, je zbytečné řešit," nechal se slyšet na stránkách iSport.cz nový svěřenec Pavla Vrby.

Byť měla Viktoria rekordní pauzu jen dva týdny a už je opět v zápřahu, bývalému zadákovi Jablonce či Slavie to vůbec nevadí. S polské Ekstraklasy je na to zvyklý. "Exstraklasa začíná snad jako první v Evropě, tudíž příprava je také krátká. Navíc Legia často začínala poháry už v prvním předkole Ligy mistrů. Nemám s tím problém," informoval třicetiletý rodák z Turnova, jehož vyjádření si lze přečíst v Deníku Sport.

Po první tréninkvé jednotce léta je spokojený. "Skoro všechny spoluhráče znám. Jsem zpátky doma, v Čechách, takže jsem maximálně spokojený. Viktoria hraje každou sezonu o nejvyšší příčky, o poháry. Co víc si mohu přát," básnil Sportem citovaný bek s minulostí v Kaiserslauternu, Norimberku, Stuttgartu a Legie Varšava.

Plzeňské čeká brzy předkolo Champions League. Ve Varšavě něco takového zažil již čtyřikrát. "Moje zkušenost je taková, že pokud je příprava krátká a před poháry ještě stihnete vstoupit do domácí soutěže, rozehranost vám v prvních kolech pomůže. Na druhou stranu to může být i problém, protože v rychlém sledu odehrajete hodně zápasů. To jsme zažili s Legií minulý rok. Strašně moc jsme cestovali, do toho horka a nikam jsme nepostoupili. Je to zrádná soutěž. Budou rozhodovat zkušenosti, a nejenom na hřišti," pronesl na serveru isport.blesk.cz trojnásobný polský šampion a dvojnásobný vítěz tamního poháru.

A na jakém postu sestavy ho bude možno na západě Čech vídávat? Bude to na pozici křídelníka, či levého obránce? "Od podpisu smlouvy jsem s trenérem nemluvil. Asi se uvidí časem, jaké budou jeho úmysly. Mými konkurenty jsou všichni spoluhráči. Neřešil bych jenom Davida Limberského a už vůbec nechci myslet na to, že on je moje jediná konkurence. To by nebylo správné. Všichni jsme na jedné lodi. O tom, kdo nastoupí, se bude rozhodovat na hřišti," uzavřel v Deníku Sport nový kolega Krmenčíka, Hubníka, Brabce a spol.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.