Bayern vzdal svou snahu o Saného. Teď chce rychle vypálit rybník Arsenalu

Bayern vzdal svou snahu o Saného. Teď chce rychle vypálit rybník Arsenalu

Bavorský gigant byl několik týdnů spojen s vábením Leroye Saného do Allianz Arény. Německé křídlo však bylo nabídnuto za příliš vysokou sumu, kterou vítěz Bundesligy nedokázal akceptovat. Vedení klubu navíc vyjádřilo obavy, že samotný hráč neprojevil dostatečný zájem nosit barvy mnichovského giganta. Problém by ale mohl být vyřešen adekvátní náhradou.

Podle německého listu Bild si Bayern umanul, že přivede do svých řad belgického legionáře Yannicka Carrasca. Dřívější tvář Atlétika Madrid tráví poslední půlrok v Číně, kde se upsal tamnímu Dalian Yifang. Jak sám ale několikrát přiznal, asijské prostředí mu příliš nevyhovuje a rád by se vrátil do Evropy.

Jako první toto vyjádření zpozoroval asi londýnský Arsenal, který si na něj brousí zoubky. Gunners již minulý týden jednali s jeho agentem a proslýchalo se, že dohoda je na spadnutí. Za belgického reprezentanta měl finalista posledního ročníku Evropské ligy uhradit 25 milionů liber. Problém je však ten, že neúspěchy v uplynulé sezóně svazují kouči Emerymu ruce, neboť od vedení nedostal příliš financí na nákup nových tváří.

Bayern se zaměřil na Carrasca i díky zajímavé ceně, za kterou je možné jej ulovit. V médiích se proslýchá, že Citizens požadovali za Leroye Saného až 90 milionů liber. V tomto ohledu se zdá být požadovaná suma čínského klubu snesitelná. Německý velkoklub potřebuje nutně získat na trhu perspektivní křídla, neboť po uplynulé sezóně v týmu skončily dlouholeté opery Robben a Ribéry.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.