Kozel na libereckou lavičku neusedne, pod Ještědem nakonec ukázali na odborníka, který šest let netrénoval

Kozel na libereckou lavičku neusedne, pod Ještědem nakonec ukázali na odborníka, který šest let netrénoval

Liberec, v němž před pár týdny překvapivě skončil Zsolt Hornyák, se ohledně nového hlavního trenéra rozhodoval mezi dvojicí Luboš Kozel (48) a Pavel Hoftych (52). 

Protože má první jmenovaný závazky k mládežnické reprezentaci, majitel Slovanu Ludvík Karl nakonec ukázal na někdejšího sportovního ředitele Spartaku Trnava s trenérskou minulostí ve Zlíně, Bohemians či Českých Budějovicích Pavla Hoftycha.

Bývalý kormidelník osmnáctky, devatenáctky a dvacítky České republiky usedne na klubovou lavičku po dlouhých šesti letech. Jeho úkolem na páté trenérské misi kariéry bude hrát do šestého místa.

"Jsem rád za nabídku a možnost být součástí Slovanu, protože Liberec beru za velmi zajímavou značku v českém fotbalu. Mám tady hodně známých, z bývalých spoluhráčů například Míru Holeňáka, v Chebu jsem hrál se Zdeňkem Koukalem. V kontaktu jsem byl například s Márou Čechem nebo Petrem Papouškem, trenérskou licenci jsem studoval s Petrem Myslivcem nebo Jiřím Kaiserem. Je to dobrý základ pro to, abych se v novém prostředí rychle zadaptoval a poznal ho. Času je málo, už v pondělí začínáme a musíme ještě nějaké věci dodělat. Jsem rád za možnost vrátit se do trenérského řemesla,“ uvedl na webu fcslovanliberec.cz Hoftych.

Je však otázka, s jakým hráčským kádrem to bude - Libor Kozák už je totiž ve Spartě, Filip Nguyen je spojován s odchodem do Slavie a Roman Potočný zase s úprkem do Baníku Ostrava.

Píše se také o možných odchodech Afričanů Oscara a Mary. Janu Sýkorovi navíc skončilo hostování a ač má liberecký celek zájem o pokračování, jeho návrat pod Ještěd také nemusí být jistý.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.