Kozel na libereckou lavičku neusedne, pod Ještědem nakonec ukázali na odborníka, který šest let netrénoval

Liberec, v němž před pár týdny překvapivě skončil Zsolt Hornyák, se ohledně nového hlavního trenéra rozhodoval mezi dvojicí Luboš Kozel (48) a Pavel Hoftych (52). 

Kozel na libereckou lavičku neusedne, pod Ještědem nakonec ukázali na odborníka, který šest let netrénoval

Protože má první jmenovaný závazky k mládežnické reprezentaci, majitel Slovanu Ludvík Karl nakonec ukázal na někdejšího sportovního ředitele Spartaku Trnava s trenérskou minulostí ve Zlíně, Bohemians či Českých Budějovicích Pavla Hoftycha.

Bývalý kormidelník osmnáctky, devatenáctky a dvacítky České republiky usedne na klubovou lavičku po dlouhých šesti letech. Jeho úkolem na páté trenérské misi kariéry bude hrát do šestého místa.

"Jsem rád za nabídku a možnost být součástí Slovanu, protože Liberec beru za velmi zajímavou značku v českém fotbalu. Mám tady hodně známých, z bývalých spoluhráčů například Míru Holeňáka, v Chebu jsem hrál se Zdeňkem Koukalem. V kontaktu jsem byl například s Márou Čechem nebo Petrem Papouškem, trenérskou licenci jsem studoval s Petrem Myslivcem nebo Jiřím Kaiserem. Je to dobrý základ pro to, abych se v novém prostředí rychle zadaptoval a poznal ho. Času je málo, už v pondělí začínáme a musíme ještě nějaké věci dodělat. Jsem rád za možnost vrátit se do trenérského řemesla,“ uvedl na webu fcslovanliberec.cz Hoftych.

Je však otázka, s jakým hráčským kádrem to bude - Libor Kozák už je totiž ve Spartě, Filip Nguyen je spojován s odchodem do Slavie a Roman Potočný zase s úprkem do Baníku Ostrava.

Píše se také o možných odchodech Afričanů Oscara a Mary. Janu Sýkorovi navíc skončilo hostování a ač má liberecký celek zájem o pokračování, jeho návrat pod Ještěd také nemusí být jistý.