V novém jabloneckém béčku našli místo Čížek i Peltův syn. Kdo bude hlavní trenér?

V novém jabloneckém béčku našli místo Čížek i Peltův syn. Kdo bude hlavní trenér?

Zatímco MSFL bude hrát od příští sezony namísto současných šestnácti hned dvacet týmů, ČFL se rozdělí na dvě skupiny po šestnácti mužstvech. Jedním z nich bude i béčko Jablonce.

To povede do třetiligových bojů jako hlavní trenér třiapadesátiletý Jaroslav Vodička, který bude úzce spolupracovat s dalšími třemi jmény, a sice asistentem Tomášem Čížkem, trenérem brankářů Janem Zelenkou a sportovním manažerem Adamem Peltou, což je syn klubového šéfa Miroslava Pelty.

Všichni jmenovaní působili k tomuto datu v divizní Jiskře Mšeno, jež v letošním roce ovládla Divizi C.

Pokud jde o kádr nově vzniklého béčka, to budou tvořit právě někteří hráči Jiskry, poté fotbalisté zrušené juniorky i hráči širšího kádru ligového FK, na jehož lavičce sedí Petr Rada.

Jednání ohledně složení kádru už se rozjela v těchto dnech a právě bývalý záložník Slovanu Liberec, Dukly, Dynama České Budějovice či Hradce Králové přiznal, že to není žádná procházka růžovým sadem...

"Čeká nás úplně jiná soutěž než divize. Zažil jsem to už na dvou frontách, jak s Hlavicí, tak s libereckým B týmem. Je to strašně těžká a náročná soutěž. Budeme mít teď hodně práce, abychom to dali nějak do kupy," informoval na webu fkjablonec.cz kouč hlavní kormidelník Vodička, jehož tým by měl hrát své domácí duely na stadionu v Břízkách v sobotním dopoledním čase.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.