Jméno si udělal ve slovenské lize a teď se stal nejdražším nákupem v historii Aston Villy...

Jméno si udělal ve slovenské lize a teď se stal nejdražším nákupem v historii Aston Villy...

Aston Villa tento týden přepsala svůj přestupový rekord, když si do Birminghamu přivedla perspektivního brazilského útočníka Wesleyho Moraese Ferreiru da Silvu.

Do Brugg, kde 191 centimetrů vysoký hráč operoval posledního tři a půl roku a za tu dobu pomohl k dvojici belgických titulů, poslal bývalý chlebodárce Libora Kozáka či Johna Terryho 25 milionů eur, což je suma, jíž nikdy předtím neinvestovala.

Překonán byl osm let starý nákup současného pětatřicátníka Darrena Benta, jenž se v roce 2011 přesouval do Villa Parku za 21,5 milionů eur.

Bývalý fotbalista Trenčína, jenž byl spojován také s přesunem do Bayeru Leverkusen či Lazia Řím, se zdá být vůbec magnetem na tituly. Ačkoliv je mu teprve dvaadvaet let, na kontě už má hned tři primáty. Ten první vybojoval právě ve slovenské nejvyšší soutěži.

Sedminásobný mistr ostrovů, jemuž zhruba devět měsíců vládne osmačtyřicetiletý manažer Dean Smith, je nováčkem Premier League a kromě Wesleyho již stačil během léta přivést také záložníky Jotu z Birminghamu City a Anwara El Ghaziho z Lille.