Opava se pochlubila dvěma ofenzivními posilami. Další dva mladíky ze Sigmy a Dubnice testuje

Opava se pochlubila dvěma ofenzivními posilami. Další dva mladíky ze Sigmy a Dubnice testuje

V Opavě, která už nedisponuje Tomášem Smolou, Jakubem Janetzkým ani Marko Radičem, byla v pátek odpoledne společná příprava na nadcházející soutěžní ročník 2019/2020 a ve slezské šatně nechyběly ani nové tváře...

Slezský FC má zatím dvě posily. Jednou z nich je osmadvacetiletý slovenský středopolař s minulostí v Baníku Ostrava Karol Mondek, jenž naposledy působil v polském klubu Raków Czestochowa.

Druhou pak slovenský útočník René Dedič, jenž se do Opavy přesunul z druholigového Třince. Z druhou nejvyšší soutěží se loučí po třiceti přesných zásazích.

"Za příchody těchto hráčů jsme rádi. Dedič je urostlý hráč s dobrými fyzickými parametry. Dokáže hrát zády k bráně, je to hráč do koncovky. Co se týče Mondeka, jde o rychlostní typ fotbalisty. Umí hrát ve středu hřiště jako podhrot i na kraji. Čekáme od něj přínos v předfinální a finální fázi," citoval web sfc.cz slova sportovního manažera Aloise Grussmanna.

Jeho mužstvo, která dává šanci i talentovaným juniorům Dominiku Kučovi, Adamu Gorčicovi, Tomáši Koschatzkému a Adamu Ščudlovi, nyní testuje také dva perspektivní nováčky.

Josu jimi dvaadvacetiletý krajní bek Marek Václav, jenž dorazil ze slovenské Dubnice a o tři roky mladší záložník Jakub Matoušek, který přišel ze Sigmy Olomouc. "Jsou u nás na zkoušce," doplnil funkcionář Grussmann, s tím, že další nováčky očekává během příštího týdne.

Ke změně navíc došlo také v realizačním týmu, jemuž vládne hlavní trenér Ivan Kopecký. Kouče brankářů Michala Kosmála vystřídal David Hampel, jenž přichází do opavského prostředí z mládežnických struktur Sigmy Olomouc.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.