Trávník: Jílek s námi v jednadvacítce udělal obrovský kus práce, věřím, že to samé se mu povede i tady

Trávník: Jílek s námi v jednadvacítce udělal obrovský kus práce, věřím, že to samé se mu povede i tady
OBSAHUJE OHLASY

Už je to uděláno, už je to hotovo, Čtvrtá letní posila Sparty se jmenuje Michal Trávník, je jí pětadvacet let a v Generali aréně se upsala na příští tři sezony do 30. června 2022.

"Michal Trávník je technicky velmi dobře vybavený, pracovitý a týmový hráč. Má přehled ve hře a je nebezpečný ve finální třetině hřiště, kde dokáže branky připravovat i sám střílet. S Michalovým příchodem se výrazně zvýší konkurence ve středu zálohy. Ta bude na hráče vytvářet tlak, aby ze sebe vydali maximum a dál se zlepšovali. Věřím, že Michal už je dostatečně zkušeným fotbalistou na to, aby očekávání a tlak spojený s působením ve Spartě zvládl," okomentoval novou letenskou tvář sportovní ředitel slavného "S" Tomáš Rosický, jehož slova si lze přečíst na stránkách sparta.cz.

A co první dojmy bývalého hráče Slovácka či Jablonce, jehož konto zdobí pět mezinárodních startů? "Jsem šťastný, že už to dopadlo, trvalo to celkem dlouho. Teď jsem šťastný, že budu hrát za Spartu. To zázemí a všechno, co už jsem měl možnost vidět, je skvělé. Jsem rád, že jsem tu. Tomáš Rosický na mě při jednání zanechal obrovský dojem, od dětství jsem ho sledoval, je pro mě splněný sen, že můžu s takovým člověkem spolupracovat. Těším se i na spolupráci s trenérem Václavem Jílkem, kterého znám z národního týmu do jednadvaceti let. je to náročný trenér, ale udělal tam s námi obrovský kus práce. Věřím, že to samé se mu povede i tady," pokračoval na webu sparta.cz nový spoluhráč Dočkala, Kozáka, Costy a spol., jenž se v uplynulém ligovém ročníku podílel na 18 brankách zelenobílé družiny ze Střelnice - deset jich nastřílel sám a dalších osm dokázal připravit svým spoluhráčům.

Že by mu do metropole pomohla právě zlepšená produktivita? "Věděl jsem, že mi efektivita chyběla a také to, že právě branky jsou pro každého ofenzivního hráče to nejdůležitější. Minulá sezóna se mi povedla ze všech nejlépe a jsem rád, že jsem díky tomu mohl získat možnost tohoto přestupu," uzavřel na sparta.cz Trávník, jenž si může připsat první start za nový klub již příští víkend proti třetiligovému Benešovu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.