TOP 5 nejrychlejších hráčů anglické Premier League v uplynulé sezoně?

TOP 5 nejrychlejších hráčů anglické Premier League v uplynulé sezoně?

Sezona 2018/19 v anglické PL je za námi a spolu s ní se nám poodhalují i zajímavé statistiky. Jedna taková, o kterou se spousta lidí velmi často zajímá, náleží záznamům o maximální dosažené rychlosti. Kdo si tedy sáhl až na samotné dno svých možností a předvedl ten nejrychlejší sprint?

Komu dobře slouží paměť, ten jistě nezapomněl, že minulá sezona v rámci této statistiky patřila Leroyovi Sanému, jehož rychlé výpady ničily obrany soupeřů i v této sezoně. Nebezpečné zejména u tohoto hráče je, že se velmi často při svých sprintech přibližuje k hranici 35 km/h, díky čemuž je Manchester City opravdu těžkým protivníkem jak z hlediska kombinační hry, tak i z protiútoků.

Vedle Saného již tradičně mezi úplnou smetánku patří DeAndre Yedlin či Kyle Walker. Oba krajní beci na to umí „šlápnout“, když se na to přijde. Zejména Kyle Walker, jemuž na mistrovství světa v Rusku naměřili rychlost 35,3 km/h, v této disciplíně vládně už od dětství. Není rok, kdy by nebyl mezi nejlepší pětkou.

O možná největší překvapení oproti posledním sezonám se postaral obránce Manchesteru United Timothy Fosu-Mensah, který si nyní už uplynulý ročník odbyl při hostování ve Fulhamu. Právě zde zaznamenal celkovou rychlost 35.32 km/h, což je vůbec nejvyšší hodnota vůbec. Minulou sezonu ji trumfnul pouze Leroy Sané, jemuž tehdy naměřili 35.48 km/h.

#5 DeAndre Yedlin (Newcastle) - 35.17 km/h
#4 Leroy Sané (Manchester City) - 35.18 km/h
#3 Ruben Vinagre (Wolves) - 35.20 km/h
#2 Kyle Walker (Manchester City) - 35.27 km/h
#1 Timothy Fosu-Mensah (Fulham/Manchester United) - 35.32 km/h

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.