V Interu se pěstuje šikana, kvůli níž hodlá hvězdný útočník podat na klub žalobu

V Interu se pěstuje šikana, kvůli níž hodlá hvězdný útočník podat na klub žalobu

Informace ohledně odchodu argentinské hvězdy Maura Icardiho nabraly hned jiného rozměru, když na veřejnost unikla zpráva, že se italský klub v čele s novým trenérem Antoinem Contem rozhodl útočníka zastrašit posazením na lavičku či úplným vyřazením z kádru. On sám přitom chtěl původně v Miláně zůstat.

Icardi patří k pravidelně skórujícím střelcům. Ještě v zimě si jej jeho klub velice vážil, avšak následně se vztahy mezi oběma tábory začaly postupně lámat, až to došlo do bodu, kdy šestadvacetiletý útočník přišel z poněkud neznámých důvodů o kapitánskou pásku. Vše vyvrcholilo příchodem nového šéfa lavičky, kterému mladý Argentinec nesedí do systému. Jako náhradu si zvolil Romela Lukakua, za něhož již Inter poslal první nabídku (ta byla nízká a tedy smetena ze stolu).

Dvojnásobný nejlepší střelec italské Serie A chce kvůli výhrůžkám na svou osobu, že pokud neodejde, tak bude izolován ze sestavy, na svého zaměstnavatele podat žalobu ohledně šikany. Tuto informaci veřejnosti potvrdil deník La Repubblica, jehož zároveň citovaly i stránky calciomercato.

Mauro Icardi má v Interu platnou smlouvu do června roku 2021. V minulosti se o jeho služby zajímal například Real Madrid, nicméně byly zde i nějaké spekulace ohledně přesunu do Manchesteru United. Je možné, že kluby zváží nějakou vzájemnou výměnu, a sice Lukaku za Icardiho, ale zatím Rudí ďáblové neprokázali, že by o takovouto formu dohody měli zájem.

Argentinský reprezentant, jak se nechal slyšet, měl původně v plánu, že zůstane v Interu. Jak se situace mezi oběma stranami po této žalobě vyvine, to ukáže až čas. Málokdo by chtěl hrát v týmu, kde o něj není zájem.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.