Kalvach: Tréninky jsou zde těžší než v Olomouci. Musím tvrdě bojovat, jestli chci hrát základ

Kalvach: Tréninky jsou zde těžší než v Olomouci. Musím tvrdě bojovat, jestli chci hrát základ

Viktoria Plzeň již zahájila přípravu na nový ročník Fortuna ligy, do něhož vlítne i s novou posilou, kterou prezentuje záložník Lukáš Kalvach. Ten si odbyl již svou vítěznou premiéru a poohlédl se za tím, jaké změny po přestupu z Olomouce pocítil.

Viktoriáni si to v rámci přípravy rozdali s třetiligovými Domažlicemi, s nimiž neměli žádné slitování. Západočeši vyhráli 5:2 a kromě toho, že se do sestavy vrátil Michael Krmenčík, jenž se uvedl gólem, byl k vidění i kýžený debut nadějného středopolaře, který si skrze první poločas dokonce navlékl kapitánskou pásku.

„Odehrát zápas bylo celkem náročné. Venku je velké horko, jsme na začátku přípravy... Ale zvládli jsme to celkem dobře. Tréninky jsou také náročné, ale to k tomu patří. Čeká nás těžká sezona, takže to všechno musíme absolvovat. Ale zvládneme to,“ hodnotila pro klubový web svůj debut nová posila z Olomouce.

Vzhledem k postavení obou mužstev je logické, že na jednom místě kvalita převládá. Téže změny si všiml i Kalvach. „Trénuje se tu více než v Olomouci, je znát také větší kvalita a zkušenosti. Je to o zvyku, s klukama se sehraji trochu víc a pak to bude fungovat. Jestli se chci posouvat v kariéře dál, tak musím o místo bojovat,“ je si vědom dvaadvacetiletý záložník.

Spokojení zatím vládne i u trenérského týmu, který během přípravy vyzkouší více hráčů. Následně začne kádr zužovat. „Podařilo se nám vhodně doplnit kádr a zvýšit konkurenci v týmu. Všichni na tréninku i během zápasů tak makají naplno, protože vědí, že musí. Visí nad nimi nepříjemnost, že by mohli být z kádru vyřazeni, takže makají. Postupem času se bude kádr zužovat,“ doplnil stránkami fcviktoria.cz citovaný asistent kouče Zdeněk Bečka.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.