Dřív po něm toužil Real, ale teď nemá žádné nabídky. Kam zamíří bývalý kouč Juventusu?

Dřív po něm toužil Real, ale teď nemá žádné nabídky. Kam zamíří bývalý kouč Juventusu?

Kdo by to byl čekal, že bude taková persona, jako je Massimiliano Allegri, trpět z nedostatku nabídek. Bývalý kormidelník Staré dámy po vzájemné dohodě s klubem ukončil spolupráci a místo toho, aby zamířil na další zvučnou štaci, si hodlá vzít prodlouženou dovolenou.

„Abych byl upřímný, opustit Juve bylo daleko snazší, než jsem čekal. To rozhodnutí bylo dokonce snazší než úvahy, kam zamířím příště. Doposud mi ale žádná nabídka nepřišla a přípravy na novou sezonu se blíží,“ pravil Allegri vyzařujíc jisté podivení.

„Asi nemá cena se za něčím hnát, bude lepší si počkat. Venku je hezké počasí, pojďme si užít krásnou dovolenou a až něco přijde, tak to přijde,“ prozradil novinářům, které zajímalo, jak tuto situaci plánuje řešit.

O Allegriho se v minulosti zajímal Real Madrid. Nebýt svého pevného postavení v Juve, sáhl by po něm i Manchester United po odchodu Mourinha. Rozhodnutí o opuštění kormidla Staré dámy však přišlo poněkud náhle. Jediný, kdo mohl zareagovat, je AC Milán, jenž to vyřešil jmenováním Maldiniho, a londýnská Chelsea, která raději sáhne po klubové legendě Franku Lampardovi.

Ze všeho nejvíc si Juventus přál na Allegriho místo dotáhnout Guardiolu. Ten si ovšem přeje jako první s Manchesterem City vyhrál Ligu mistrů. Logickou volbou číslo dva se tedy stal Maurizio Sarri právě z Chelsea.

„Tyhle přestupy mě vůbec nezajímají,“ odpovídal Allegri na otázku, jak se mu líbí, že ho nahradí zrovna Sarri. „Jedná se o věc, která se mě již vůbec netýká. Očekávám jako každý rok zajímavou jízdu, kterou si spousta fanoušků dozajista vychutná,“ dodával.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.