Dortmund hledá zkušenosti do obrany, přijde ztracený syn?

Dortmund hledá zkušenosti do obrany, přijde ztracený syn?

Přestupy mezi Borussií Dortmund a Bayernem Mnichov nejsou nic neobvyklého, zejména pokud se jedná o cenné zboží putující do Bavorska. V tento moment by však vestfálský celek rád ukořistil jednu starou tvář, která by mu pomohla organizovat obranu.

Řeč pochopitelně není o nikom jiném než o Matsovi Hummelsovi, jenž hájil trikot Dortmundu v sezonách 2009-2016. Následně však po vzoru Roberta Lewandowskiho či Maria Gotzeho zlomil svým fanouškům srdce, když přešel v rámci stejné ligy k největší možné konkurenci.

Co se ovšem zapřít nedá, to jsou dlouhá léta získávané zkušenosti. Dortmund má dobrý tým, ale mladí stopeři potřebují lektora, jenž by je vedl, kvůli čemuž se začalo mluvit o návratu ztraceného syna, jehož budoucnost, jak sám přiznal, nemusí být v Bayernu zase až tak jistá.

Bavorský deník bayernstrikes nás informuje o pokročilém jednání mezi oběma stranami, v jehož závěru by se Hummels přesunul do Dortmundu za částku 27 milionů liber. Tuto zprávu potvrdil i web Sky Sports.

Kdyby Mats Hummels opravdu odešel, Bayern by tím přišel o třetí zkušenou osobnost. Svůj odchod z klubu totiž potvrdilo i duo Robben - Ribéry. Spekuluje se navíc, že ani Boateng není se svou pozici šťastný a rád by obnovil jednání, která vedl s PSG.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.