Buffon bez smlouvy si vrásky nedělá. Ve hře je i roční přestávka, než se něco naskytne

Buffon bez smlouvy si vrásky nedělá. Ve hře je i roční přestávka, než se něco naskytne

Jednačtyřicetiletý italský veterán Gianluigi Buffon ještě nakonec kariéry rozhodně nemyslí. Dlouholetá opora Juventusu strávila poslední sezónu v Paris Saint-Germain, kde se však příliš ke slovu nedostala.  Přestože mu pařížský gigant nabídl prodloužení kontraktu o další rok, rozhodl se zkušený brankář spolupráci rozvázat. A ve hře je dokonce i roční přestávka, než se něco naskytne.

Bezprostředně po tom, co se objevila informace, že Buffon již v PSG pokračovat nebude, začalo se hovořit o jeho návratu do Itálie. Zatím se však nenašel na Apeninském poloostrově nikdo, kdo by jej dokázal nalákat do svých řad. Po zdravotních patáliích Ikera Casillase se hovořilo také o tom, že by mohl zamířit do Porta.

Buffon se nyní v rozhovoru pro italský list Corriere dello Sport rozpovídal o tom, že není nucen během letního přestupového okna hledat nového chlebodárce. Ve hře je i roční přestávka, po které by se brankář vrátil mezi tři tyče. „PSG mi před pěti měsíci nabídlo, že bych byl týmovou dvojkou i v příští sezóně. Měl jsem dost času, abych si to celé promyslel. Dospěl jsem k závěru, že tahle role není pro mě,“ nechal se slyšet jednačtyřicetiletý brankář.

„Jejich nabídka byla korektní a po finanční stránce velice atraktivní. Nicméně, jsem ve věku, kdy emoce někdy rozhodují situace. Dnes se nacházím v takové situaci, že jsem stále zdravý a necítím se na hráčský důchod. Možná, že mi dokonce prospěje si dát třeba rok pauzu, a pak pokračovat. Je to stále otevřené. Vyřešené to může být za dvanáct měsíců, a nebo třeba za patnáct dní,“ dodal Buffon.