Daridovi se z Berlína nechce: Pár věcí se změnilo, nemám žádné choutky odsud utíkat

Daridovi se z Berlína nechce: Pár věcí se změnilo, nemám žádné choutky odsud utíkat

Osmadvacetiletý český reprezentant Vladimír Darida je rád, že už je sezona 2018/2019 za ním. Právě v ní ho totiž pronásledovala spousta problémů, kvůli nimž chyběl jak národnímu mužstvu, tak své Herthě, ve které se pak překvapivě ocitl i v roli náhradníka.

"Až na svalové zranění z reprezentace byly všechny další problémy způsobené mechanicky. Buď jsem upadl v souboji, někdo mě nakopl nebo strčil. Bohužel se to takhle všechno sešlo," posteskl si v interview pro server isport.blesk.cz bývalý středopolař Plzně či Freiburgu.

Jaký je jeho současný stav? "Skončil jsem rehabilitace a tréninky, nyní čerpám deset dní volno. Pak začínám v Berlíně o týden dřív, než kluci, to znamená 24. června s kondičním trenérem. Od prvního července bych měl s týmem naplno trénovat v letní přípravě," ozřejmila bundesligová stálice, jejíž slova vyšla v Deníku Sport.

Potíže už by tak měly být definitivně pryč. "Sval, kvůli kterému jsem repre zápas nedohrál, už byl v pohodě. Jenže já si pak ještě natrhl vaz v koleni. To byla taková třešnička na dortu před koncem sezony. Teď to ale vypadá, že do přípravy půjdu zdravý a začnu s klukama," liboval si ve Sportu odchovanec Viktorie.

Na Olympijském stadionu, jehož součástí je od roku 2015, by měl v příštím ročníku završit pětiletku. Nikam se tedy nechystá. "Nějaké nabídky v zimě byly, ale teď se pár věcí změnilo. Nemám žádné choutky odsud utíkat. Poperu se o místo v sestavě a doufám, že se vrátím do pozice, ve kterém jsem byl před touhle hodně smolnou sezonou, kdy jsem byl skoro pořád zraněný," uzavřel ve Sportu domácí hráč roku za rok 2017.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.