5 členů realizačního týmu Sparty už na Letné není. Kým byli nahrazeni?

5 členů realizačního týmu Sparty už na Letné není. Kým byli nahrazeni?

V soudobém realizačním týmu Sparty končí asistenti Petr Janoušek a Radoslav Kováč, fyzioterapeut Lukáš Marešovský a videotechnik Roman Hlaváč. 

Na vlastní žádost pak z letenské Generali arény odchází trenér brankářů Daniel Zítka. "Všem pěti děkujeme za práci, kterou ve Spartě odvedli," zaznělo na stránkách sparta.cz.

"Co se týče změn v realizačním týmu: Petr Janoušek a Lukáš Marešovský zůstávají ve Spartě, přesunou se zpět na Strahov," upřesnil sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Slavné "S" začíná letní přípravu na nový soutěžní ročník s novým realizačním týmem a kromě Václava Jílka a jeho asistenta Jiřího Saňáka dorazili k prvnímu mužstvu také fyzioterapeuti Jan Čápek a Adam Kuttenberg.

Zatímco prvně jmenovaný působil na sedmičce u ženského týmu Sparty a zkušenosti s mužským fotbalem začal sbírat v průběhu jarní fáze, druhý zmíněný dosud působil v Jablonci.

Saňák, který ukončil hráčskou kariéru již v sedmnácti letech, prošel v minulosti mládežnickými strukturami v Mladé Boleslavi, Olomouci, Slavii i Baníku Osrava. Má za sebou i angažmá v iránském FC Esteghlal.

Trenérem brankářů zůstává Mario Galinovič, vedoucím týmu Miroslav Baranek a vedoucím fyzické přípravy hráčů Ben Ashworth. Zůstali také kondiční trenéri Václav Polák s Tomášem Malým.

Pod lékařský tým spadají Štefan Dojcsan, Marek Žižka a Miroslav Sinkule, maséři jsou Kamil Maixner a Tomáš Havránek a kustodskou dvojici tvoří Tomáš Majer s Miroslavem Kaftanem.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.