Rada bude v Jablonci pracovat se Sýkorou i Matouškem, na Střelnici by měl zakotvit i Jugas

Rada bude v Jablonci pracovat se Sýkorou i Matouškem, na Střelnici by měl zakotvit i Jugas

Evropskými poháry ošlehaný Jablonec sice uvolnil do Slavie Tomáše Holeše i Davida Hovorku, kromě finanční se však dočkal také hráčské kompenzace formou hostování Jana Matouška a Jana Sýkory.

Přesné detaily jejich hostování na severočeské Střelnici se ještě dolaďují, oba hráči už však v pondělí navštívili kabinu trenéra Petra Rady.

"Pocity jsou super, je tu začátek další sezóny. Moc jsem se na to těšil. Poslední rok nebyl z mé strany úplně OK. Jsem teď natěšený a jsem rád, že můžu být v Jablonci. Je to pro mě nová výzva," uvedl na webu fkjablonec.cz Sýkora, který byl v uplynulých měsících zapůjčen ve Slovanu Liberec.

Druhý jmenovaný Jan Matoušek zase získával herní zkušenosti v Příbrami, která ho do Edenu svého času prodala. "Beru to jako posun v kariéře. Do Příbrami jsem šel s tím, že mi to může pomoct a s tím stejným jdu do Jablonce. Chci samozřejmě pomoct také Jablonci, abychom se dostali do skupiny Evropské ligy UEFA a dosáhli na co nejvyšší příčky v lize. Myslím si, že to můžeme zvládnout," doplnil rychlonohý reprezentant Česka do jednadvaceti let.

Na cestě na sever země je michodem také další sešívané zboží Jakub Jugas. Bývalý střední obránce Zlína či Mladé Boleslavi by se měl připojit k zelenobílé družině o něco později.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.