Vidíme, co dokázal Ajax nebo Šachtar. Slavia má na to, aby se také dostala na tuto úroveň, míní Souček

Vidíme, co dokázal Ajax nebo Šachtar. Slavia má na to, aby se také dostala na tuto úroveň, míní Souček
OBSAHUJE VIDEO

Ačkoliv dorazily do Edenu na Tomáše Součka dvě nabídky ve výši 12 milionů eur, reprezentační záložník zatím Sinobo Stadium neopouští a ve Vršovicích naopak třetí červnové pondělí i přes svou právě probíhající dovolenou podepsal novou pětiletou smlouvu až do léta 2024.

"Prvně musím poděkovat všem hráčům a trenérům, bez kterých bych tady nebyl. Dále svému manažerovi a v neposlední řadě panu Jaroslavu Tvrdíkovi. To, že mi Slavia dává nový pětiletý kontrakt, je pro mě velkou výzvou. Doufám, že se dostaneme do Ligy mistrů. To je snem každého z nás. Po skvělé minulé sezoně bychom se rádi posunuli ještě o trochu výš," uvedl na tiskové konferenci hráč s krátkou libereckou minulostí.

Svěřenec Jindřicha Trpišovského zatím zůstává tam, kde je, i díky splnění velkého snů všech slávistů, a sice účasti v základní skupině Ligy mistrů. "Hlavní cíl pro příští rok je Liga mistrů. I když se nepovede, pořád bude Slavia hrát evropské poháry, kde chce dojít hodně daleko. Vidíme, co dokázal Ajax nebo Šachtar Doněck několik let po sobě. Myslím si, že Slavia má na to, aby se také dostala na tuto úroveň. Nabídka smlouvy mě potěšila. Vedení mi dalo zelenou k tomu, že mě tady chtějí a za to jsem rád. S panem Tvrdíkem máme super vztah, takže jsme se domluvili. Rozhodoval jsem se také hodně podle citu, který ke Slavii mám. Jsem rád, že jsem tady zůstal," pokračoval spoluhráč Hušbauera, Škody, Deliho a spol., jehož vyjádření publikovaly stránky slavia.cz.

Motivací k setrvání v kádru čtvrtfinalisty letošní Evropské ligy samozřejmě byli i fanoušci. "Slavia je pro mě obrovská motivace. Nejen samotný tým, ale i velký počet lidí, kteří jí fandí, a to nejen v Čechách, ale i na Moravě. Jsem moc rád, že mě mají rádi a že je šance si tady zahrát Ligu mistrů. Dostat se do ní se Slavií by byla neuvěřitelná čest a hrozně bych si to přál," uzavřela čtyřiadvacetiletá sešívaná opora, jež už mohla být v TOP 5 evropských soutěžích.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.