Krob Karvinou neposílí, Straka si i tak proklepává 6 nováčků včetně nejlepšího střelce Pardubic Petráně

Krob Karvinou neposílí, Straka si i tak proklepává 6 nováčků včetně nejlepšího střelce Pardubic Petráně

František Straka si hned po startu letní přípravy odvezl hráče MFK Karviné na soustředění do sousedního Polska, kde už bude prvoligový tým nabírat fyzičku pod novým kondičním koučem Petrem Horákem.

"Je to dobrý borec. Je z něj cítit obrovský elán. Doporučil mi ho Aleš Kaplan, se kterým jsem pracoval na Spartě," citoval web isport.blesk.cz slova "Franze", jehož mužstvo udrželo elitní soutěž na úkor Zbrojovky Brno.

V Karviné, které se navíc vrátili z hostování Ramirez, Weber a Tusjak, aktuálně zkouší hrotového útočníka Artěma Vystavnije i záložníka Samira Benamara...

"Oba byli volní hráči, dostal jsem na ně tip od bývalých hráčů, které jsem trénoval a kteří už teď jsou trenéři. Němec je na levou stranu, křídlo, může hrát i levého beka, hrál třetí Bundesligu. Ukrajinec je mladý hrotový útočník. Urostlý, dobře stavěný, kdyby byl nový Komličenko, bylo by to fajn. S oběma jsem mluvil, na pohled jsou to sympatičtí kluci, teď jde o to, aby to uměli i na hřišti," pronesl ve Sportu Straka.

A aktivita na hráčském trhu samozřejmě nekončí. "Intenzivně pracujeme, abychom kádr zkvalitnili. Bohužel máme některé opory zraněné, to mě mrzí. Dreksa a Moravec jsou mimo, do přípravy nejdou a nestihnou ani začátek ligy. Máme i nějaké další hráče na zkoušku, jednáme," informoval někdejší kormidelník obou pražských "S", jehož slova vyšla v Deníku Sport.

A o koho se jedná? Tým, jenž už přišel o Lukáše Budínského, který se odebral do Mladé Boleslavi a zřejmě ztratí také Tomáše Wágnera, nyní usiluje o nejlepšího střelce Pardubic Michala Petráně, který začal s MFK trénovat. Společně s ním karvinský soubor testuje jak obránci Pavola Ilka, tak brankáře Libora Hrdličku i středopolaře Romana Holiše.

Jan Krob, který byl v Teplicích přeřazen do béčka, však nepřijde. Byť o něj trenér stál. "Pro mě je důležitá jedna věc - jak hráči reagují na to, že jdou do Karviné. Ať už jsou to cizinci, nebo naši hráči. U Honzy Kroba jsme byli s podpisem blízko, ale sešlo z toho, protože jsem měl pocit, že je pro něj Karviná daleko a moc sem nechtěl. Já chci hráče, co tady chtějí makat a bojovat za region. I ti, co přicházejí z venku, musí ukázat, že to je můj klub! A odvedou pro něho maximum," uzavřel na stránkách Sportu Straka, k jehož cílům pro příští ročník bude vyhnout se baráži.

Přišli (zkouška):

Libor Hrdlička (brankář)
Michal Petráň (útočník)
Pavol Ilko (obránce)
Roman Holiš (záložník)
Artěm Vystavnij (útočník)
Samir Benamar (záložník)

Návraty z hostování:

Luboš Tusjak
Erik Puchel
Tomáš Weber
Eric Ramirez 

Nezapojili se do přípravy:

Lukáš Budínský
Timotej Záhumenský
Lazar Djordjević
Benjamin Čolić
Bojan Letić
Martin Berkovec
Michal Faško
Tomáš Wágner

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.