Sivok sice čeká na zajímavou zahraniční nabídku, nicméně vstupuje do přípravy Budějovic

Sivok sice čeká na zajímavou zahraniční nabídku, nicméně vstupuje do přípravy Budějovic

Nováček z Českých Budějovic se připravuje na novou prvoligovou sezonu již druhý týden. Již v úterý se však kádr kouče Davida Horejše rozroste o jednu velmi zajímavou tvář...

Do přípravy totiž naskočí bývalý český reprezentant a odchovanec Dynama Tomáš Sivok, jenž má za sebou štace jako Sparta, Udinese, Besiktas Istanbul, Bursaspor či Maccabi Petah Tikva, kde působil naposledy.

O návratu domů uvažoval již před několika měsíci. Nyní se tato vize plní. "V konktaktu jsme již delší dobu. Nyní jsme se dohodli, že se v úterý připojí do tréninku a v dalších dnech a týdnech budeme řešit jeho další budoucnost. Budeme rádi, když ji spojí s naším klubem," pronesl na webu dynamocb.cz generální manažer Martin Vozábal.

V podobném duchu hovořil i kouč Horejš, s tím, že stoprocentní ještě není nic. "S Tomášem se dlouhodobě bavíme a jsme v kontaktu. Čeká na zajímavou zahraniční nabídku. Pokud ji dostane, zůstane venku. Jinak se ale rád vrátí domů," doplnil stratég, jenž vede Dynamo již několik let.

Vítěz druhé ligy mimochodem v těchto dnech testuje také sedmadvacetiletého Tomáše Froňka, jenž o víkendu zasáhl do přípravného duelu proti Berounu (7:0). "Vše hodnotím pouze kladně. Moc se mi tady líbí. Věřím, že na zkoušce uspěji a v týmu zůstanu. Angažmá v Dynamu mě láká. Podmínky jsou tady nadstandardní, všechno je na vysoké úrovni," uzavřel bývalý hráč Táborska či Chrudimi, jehož už ve své době zkoušla Viktoria Žižkov.