Šéf letenské lavičky: První věc, kterou je potřeba udělat, je dát hráčům čas, aby se změnilo jejich myšlení

Šéf letenské lavičky: První věc, kterou je potřeba udělat, je dát hráčům čas, aby se změnilo jejich myšlení

Ostře sledovaný Václav Jílek má za sebou svou premiérovou tiskovou konferenci v roli hlavního trenéra Sparty. Exolomoucký kormidelní, jenž vzkázal, že Daniel Zítka bude mít v jeho realizačním týmu vždy dveře otevřené, hovořil v útrobách Generali arény o složení kádru, svých herních představách i budoucnosti některých hráčů současného letenského áčka. Nejzajímavější pasáže vytáhly oficiální stránky třetího týmu Fortuna:ligy sparta.cz.

O plánech pro ročník 2019/2020...

"Sparta se v minulé sezoně prezentovala určitým způsobem, já si to představuju jinak. Jde o spoustu drobných detailů, těžké se o tom teď mluví. Je potřeba nastavit jasné principy v obraně i útoku. Musíme být aktivní, mít tlak na balon a vybudovat si schémata v přechodové fázi. Všechno to pak musí být podložené změnou mentality, první věc, kterou je potřeba udělat, je dát hráčům čas, aby se změnilo jejich myšlení. A aby přistoupili na naše nároky."

O zaměření se na defenzivní činnost....

"Obranné standardní situace byly ve Spartě v důležitých zápasech to, co dělalo rozdíl oproti soupeřům. Budeme se tomu hodně věnovat. Je to o zodpovědnosti hráče, o jeho přístupu. Hráčům pomůžeme takticky, na hřišti se ale pak musí ukázat charakter."

O letní redukci kádru...

"Startovní čára pro všechny hráče nikdy není úplně stejná, to je jasné. Ale všichni dostanou prostor, abychom je poznali. Z toho až pak vyjde skupina hráčů, o které se budeme opírat. Momentálně máme asi 37 hráčů, včetně zraněných. Osobně preferuji nižší opčet hráčů, aby byl maximální prostor pracovat s těmi, se kterými počítáme. Samozřejmě je potřeba mít rezervu, čekají nás předkola a sezona bude náročná. Z mého pohledu je výhodou, že vzniká B tým, v němž budou hráči, kteří budou svým trénink splňovat nároky áčka. Předpokládám, že v A týmu zůstane přibližně 23 hráčů do pole a tři brankáři.

O přátelských duelech v přípravě...

"Příprava není dlouhá a nechtěli jsme předimenzovat zápasy, nebyl by prostor pro nácviky. Možná jsme obětovali jeden zápas, ale věřím, že to bude dobrý model. Že hru týmu dostaneme do našich představ."

O největším klenotu mužstva...

"Na to, jak je Adam Hložek mladý, je to pro mě obrovské překvapení. Jak dokázal zvládnout ligové jaro ve Spartě v tomto věku, to je velká naděje, nejen pro Spartu ale i pro celý český fotbal. Musí se dál zlepšovat a pokračovat ve svém vzestupu."