Vácha má pomoci béčku Sparty do druhé ligy. Z Letné však může odejít i bez odstupného...

Vácha má pomoci béčku Sparty do druhé ligy. Z Letné však může odejít i bez odstupného...

Čerstvý třicátník Lukáš Vácha je součástí sparťanské značky již od úvodu roku 2013. Už dávno však není tím nepostradatelným členem letenského souboru, jako tomu bylo v dobách, kdy reprezentoval Česko...

Štítový záložník, jenž nastoupil v uplynulém ročníku Fortuna:ligy jen do čtyř utkání s celkovou stopáží 101 minut, se dokonce v hierachii slavného "S" propadl natolik, až se ocitl až v nově se tvořícím B-týmu.

Toho čeká od nadcházející sezony třetí nejvyšší soutěž ČFL a bývalý středopolař Baníku Ostrava či Slovanu Liberec by se měl stát tmelem kabiny a jedním z lídrů výběru, který se pokusí zabojovat o postup do druhé ligy.

Tak to alespoň vidí sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický, jenž však jedním dechem dodal, že se ještě vše může změnit. Třetí tým ligy si totiž váží jeho dlouhodobých služeb a pakliže obdrží pražský rodák adekvátní nabídku z vyšší soutěže, kterou se rozhodne využít, nejúspěšnější domácí značka mu nebude bránit v odchodu...

"Rozhodli jsme se, že Lukáš už nebude pokračovat v A týmu. Chci mu moc poděkovat za to, co pro Spartu udělal. Byl tu dlouho a dělal pro klub maximum. Idea je, že by měl být lídrem B týmu ve snaze postoupit do druhé ligy," přednesl na webu sparta.cz "Rosa".

"Máme ale s Lukášem dohodu, že pokud dostane jinou nabídku a bude chtít hrát na vyšší úrovni, tak za něj nebudeme požadovat odstupné," uzavřel funkcionář, jenž dosud do Generali arény přivedl čtyři letní posily, s tím, že tou pátou se velmi brzy stane stoper David Lischka.

Osminásobnému reprezentantovi Česka se nepochybně ozve nejeden klub a záležet bude na atraktivnosti jeho nabídky.