Hovorka ví, že to bude mít u slávistických fandů těžší: Doufám, že půjdu stejnou cestou jako Hušbauer s Delim

Hovorka ví, že to bude mít u slávistických fandů těžší: Doufám, že půjdu stejnou cestou jako Hušbauer s Delim

Stoper David Hovorka už si zahrál nejvyšší soutěž za Spartu, Jablonec i Liberec, s tím, že druholigové boje okusil v Hradci Králové a ve Viktorii Žižkov.

Nyní má před sebou pětadvacetiletý střední obránce prvoligovou štaci číslo 4 a to ve Slavii. Kdy se dozvěděl o jejím zájmu? "Bylo to v průběhu sezony na jaře, kdy za mnou přišel Jan Nezmar. Shodou okolností se to ke mně dostalo přes kluky z Liberce. Ptali se mě, jestli o tom vím, a já nevěděl. Poté jsme navázali společnou komunikaci, jestli bych měl zájem, protože moje historie je obecně známá, působil jsem ve Spartě. Já jsem říkal, že je to pro mě atraktivní nabídka, ale že se chci soustředit na zbytek sezony. K pokročilejším jednáním jsme přistoupili až v samotném závěru ročníku. Vzhledem k tomu, že nemám manažera, musel jsem vše řešit sám. Byl jsem tak celou dobu v obraze, jak se věci vyvíjejí a nepřišlo mi, že by něco vybočovalo z normálu. Bylo to rovné jednání. Popravdě jsem ale doufal, že se věci vyřeší o něco dříve. Jsem ale rád, že to dopadlo tak, abych tu mohl být od prvního dne na začátek letní přípravy," uvedl v interview pro web slavia.cz staronový svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského.

Protože má letenskou minulost, u sešívaných fanoušků to může mít o něco těžší, než jedna z dalších letních posil Tomáš Holeš. "Samozřejmě. Hned jak Slavia s nabídkou přišla, uvědomil jsem si, že mám sparťanskou minulost a bude to náročnější. Kluci v kabině mě ale zatím přivítali skvěle, některé znám z působení v Liberci i jiných týmech. Fungování v kabině pro mě bude asi to nejdůležitější a co se stane na hřišti, zůstane na hřišti. A reakce fanoušků? To závisí na nich. Trochu to očekávám, na hřišti do toho ale chci dát všechno a má práce je, abych podával co nejlepší výkony. Doufám, že výsledky navážeme na uplynulý rok a já nedám fanouškům žádnou záminku a přesvědčím je o tom, že se dokážu podílet na společném klubovém úspěchu. Hušbauer a Deli jsou ze Sparty, dobře je znám, hráli jsme spolu. Sami vidíte, že je postupem času fanoušci přijali, byť to asi ze začátku měli těžší. Já doufám, že půjdu stejnou cestou jako oni," pokračoval stránkami slavia.cz čerstvý kolega Ševčíka, Škody, Kúdely a spol.

Podstatnou roli toho, že je v Edenu, sehrála přítomnost trenéra, jehož dobře zná hned ze dvou štací. "To je další důvod, proč jsem tady. S trenérem se znám z působení na Žižkově a v Liberci, kde jsem se potkal i s ostatními kluky z realizačního týmu a sportovním ředitelem Janem Nezmarem. Doufám, že splním jejich očekávání. Moje pozice je obránce, takže mým hlavním úkolem bude plnit si své defenzivní povinnosti. Důležitá je samozřejmě i podpora dopředu, abych dokázal pomoci s rozehrávkou. Je to především na trenérech, co po mě budou vyžadovat. Slavia je momentálně nejlepší klub v České republice a předvádí nejlepší fotbal. Jsem moc rád, že mohu být její součástí. S konkurencí jsem smířený a doufám, že mi pomůže k tomu, abych se fotbalově posunul někam dál. Věřím, že do hry týmu zapadnu a poperu se o své místo v sestavě," uzavřel na oficiálních stránkách svého nového zaměstnavatele zadák.