Sivok se udržuje na jihu země: Měl jsem i další nabídku z Česka, ale o žádném jiném českém klubu nepřemýšlím

Sivok se udržuje na jihu země: Měl jsem i další nabídku z Česka, ale o žádném jiném českém klubu nepřemýšlím

S Českými Budějovicemi se v současnosti připravují vzácní hosté Jaroslav Drobný i Tomáš Sivok. Pakliže pětatřicetiletého stopera s bohatou reprezentační minulostí nezláká ještě nějaké zahraniční angažmá, bude hrát nejvyšší soutěž právě za Dynamo.

"Šance určitě existuje. Měli jsme několik pohovorů s Martinem Vozábalem i Davidem Horejšem. Moje situace je taková, že bych chtěl zůstat v zahraničí. A to z hlediska fotbalového i osobního. Chtěl bych se posouvat dál, poznat novou mentalitu, řeč. Důležité je, abych mohl mít s sebou svoji rodinu, takže ten výběr není široký. Pokud bych se měl vrátit, tak jedině do Dynama. Měl jsem i další nabídku z Česka, ale o žádném jiném českém klubu nepřemýšlím. Většina transferů se dělá během července, takže věřím, že do července bude rozhodnuto. Vím, že to pro vedení není moc příjemná situace. Ale vyjasnili jsme si to a dali mi šanci s týmem trénovat. Chci se dobře rozhodnout. Nejsem člověk, který by často střídal kluby. Musím také koukat na rodinu, aby děti mohly chodit někde do školy, a po půlroce jsem neodešel jinam," uvedl v interview pro web dynamocb.cz defenzivní specialista se zkušenostmi z italské, turecké či izraelské nejvyšší soutěže.

Jednu nabídku ze zahraničí již obdržel. Protože však nebylo možné, aby to s ním absolvovala také jeho rodina, odmítl ji. A co třeba na rok či dva Sparta, kterou už v minulosti prošel? "Je pravda, že v Česku jedině Dynamo nebo Sparta. Ale v současné situaci to nepadá v úvahu. Myslím, že na Spartě mají svých problémů dost. Ale pod vedením Tomáše Rosického věřím, že se vše povede dát do pořádku, i když to možná bude chvíli trvat," pokračoval na webu dynamocb.cz někdejší střední obránce Udinese, Bursasporu či Besiktase.

O úspěšném druholigovém tažení jihočeského souboru měl "Sivi" zprostředkované informace. "Mám kamaráda, který chodí na každý zápas, jenž mě pečlivě informoval. Já bohužel neměl možnost vidět žádný zápas. Ale hrál se prý dobrý fotbal, trenér Horejš dal mužstvu tvář. Jeho práce je vidět a má možnost stát se významným trenérem klubu, jako byli například Cipro, Kotrba nebo Tobiáš," doplnil Sivok, který ještě vynechá středeční přípravný duel proti Příbrami. "První týden budu mít na to, abych kluky dohnal, protože oni už týden trénují. Já se minulý týden připravoval sám, s fyzičkou jsem nikdy neměl problém, ale budu se do toho muset dostat. Domluvíme se s trenéry, jak to bude," uzavřel skcb.cz citovaný rodák z Pelhřimova, jenž se začal pohybovat v áčku Dynama těsně po miléniu.