Olympiakos Pireus, nebo Basilej? Plzeňský Řezník preferuje švýcarskou adresu

Olympiakos Pireus, nebo Basilej? Plzeňský Řezník preferuje švýcarskou adresu

Plzeň, která ve středu přivítá v rámci druhé letní přípravy druholigový Baník Sokolov, se ve středu odpoledne dozví, zda v rámci druhého předkola Ligy mistrů narazí na švýcarskou Basilej, která se pyšní dvaceti domácími primáty, nebo řecký Olympiakos Pireus, jehož hráči se radovali z titulu dokonce čtyřiačtyřicetkrát.

Koho by chtěl dostat v rámci losu v Nyonu krajní bek Radim Řezník? "Těžko říct, koho bych si přál dostat. V Řecku jsem párkrát nastoupil s reprezentací a nikdy to tam nebylo moc příjemné. Spíš tedy řeknu Basilej, už jsme proti ní odehráli nějaké přáteláky," uvedl na stránkách idnes.cz spoluhráč Hubníka, Brabce, Hejdy a spol.

Pakliže bude chtít Viktoria proniknout opět do základní skupiny, bude muset položit na lopatky hned tři protivníky. "Kdo by ji nechtěl znovu hrát? Musíme jít krůček po krůčku a uvidíme, co bude," doplnil defenzivně laděný svěřenec Pavla Vrby, jehož týmu bude stačit k jistotě Evropské ligy uspět právě ve druhém předkole Champions League.

Jedna ze čtyř letních posil Lukáš Kalvach si nevybrala. "Jsou to velké týmy, hrají o poháry každý rok. Hodně se na to těším. Zatím jsem si o nich nic nezjišťoval, to přijde až po losu," pokračoval exolomoucký záložník.

A opatrná je také další nová akvizice Adam Hloušek. "Všichni si myslí, že krátká příprava a brzký start ligy vám předkola ulehčí, ale naopak se toho může nakupit až moc. Pořád cestujete, navíc v horku. Loni jsme to odskákali," připomněl časy své Legie Varšava bývalý reprezentant.