Slavii se podle Tvrdíka stále daří snižovat ztrátu klubu: Cílem pro příští rok je skončit v černých číslech

Slavii se podle Tvrdíka stále daří snižovat ztrátu klubu: Cílem pro příští rok je skončit v černých číslech

Předseda slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík zastává názor, že nynější sešívaný kádr je sice silný, ovšem současně musí mít zdravou budoucnost.

"Určitě je před námi doba, kdy jednotlivé hráče budeme postupem času uvolňovat. Chceme, aby hráči viděli, že příchod do Slavie představuje možnost v budoucnu hrát v západních ligách," pronesl na předsezonní tiskové konferenci vršovického šampiona bývalý ministr.

Jedním z hlavních cílů letošního letního transferového okna bylo udržení stávajícího úspěšného mužstva. "Jsem rád, že mohu říct, že se nám základní jedenáctku zatím daří téměř celou držet pohromadě. Máme jenom jeden případ, který je otevřený, kdy jeden evropský klub aktivoval výstupní doložku Michaela Ngadeua. V dané chvíli nelze říct, že hráč a klub jsou dohodnuti, ale jednají. My respektujeme to, že je nyní Michael na Africkém poháru národů a nechceme na něj tlačit," doplnil na webu slavia.cz její šéf.

Jaké bude mít slavné "S" ze Sinobo Stadium sportovní cíle pro následující soutěžní ročník 2019/2020? "Od vedení klubu mělo sportovní vedení a trenér takovou podporu, jakou definovali. Dostali hráče, o které stáli. Máme špičkový tým. Ostatně podle Transfermarktu máme i v případě posil našich konkurentů v lize stále nejhodnotnější tým. A to úplně pomíjím to, že jednotlivé hodnoty neodráží výši nabídek, které nám přišly. Věřím, že jsme konkurenceschopní. Chceme obhájit mistrovský titul a jednoznačným cílem, na který se chceme soustředit, je srpnové 4. předkolo Ligy mistrů. Chceme dokončit celý fantastický letošní rok a postoupit do základní skupiny Ligy mistrů. To je náš cíl, tomu jsme podřídili veškeré naše úsilí. Je jednoznačné, že jsme měli v uplynulé sezoně skvělý tým. Nemá příliš smysl rekapitulovat, s kým se nám podařilo v jednotlivých předkolech vypořádat. Pro nás vcelku logicky nebylo cílem posílit tým, ale primárně ho udržet pohromadě. Nechtěli jsme dopustit rozprodej týmu, chtěli jsme jej udržet pohromadě. Jeho velkou výhodou je, že se hráči znají, jsou sehraní a panuje mezi nimi skvělá atmosféra. Největším posílením týmu je tak udržení základní jedenáctky, a hlavně udržení nejenom nejlepšího hráče Slavie, ale i celé české ligy – Tomáše Součka," liboval si nadřízený Jindřicha Trpišovského, Jana Nezmara či Jiřího Bílka.

A jaké budou ekonomické cíle? "Daří se nám stále snižovat ztrátu klubu. Končí etapa investování do hráčů a do klubu jako takového. Věřím tomu, že dřív nebo později se nastartuje motor příjmů, ať už z evropských pohárů, nebo prodejem hráčů. Cílem pro příští rok je skončit v černých číslech. Není to rozhodně tak, že majitelé odchází od klubu, nebo by nám nedávali podporu, jakou chceme. Já jsem naopak rád, že zde minulý týden bylo celé nejvyšší vedení CITIC Group. Ekonomika klubu je také jedním z parametrů budování klubu, který jsme si vytkli," uzavřel webem slavia.cz citovaný padesátiletý funkcionář.