Jablonec má před sebou cestu do Arménie, nebo Makedonie. Kam poslal los sebevědomou Boleslav?

OBSAHUJE OHLASY

Týmy Jablonce a Mladé Boleslavi se uprostřed právě probíhajícího pracovního týdne dozvěděly možné protivníky pro druhé předkolo Evropské ligy. Na koho tedy mohou značky vedené trenéry Petrem Radou a Jozefem Weberem narazit?

Jablonec má před sebou cestu do Arménie, nebo Makedonie. Kam poslal los sebevědomou Boleslav?

Severočeši ze Střelnice již ví, že změří síly s vítězem z dvojicce FC Puynik (Arménie) a FC Shkupi (Makedonie). Zelenobílí budou začínat venku (25. července) a odvetu sehrají před domácím publikem (1. srpna).

"Je to pro nás neznámá. Pjunik se ale často objevuje v předkolech. Musíme je sledovat teď v prvním předkole, připravit se na to. Získáme o soupeřích informace a nemůžeme nikoho podcenit. České týmy se přesvědčily, že to není nic jednoduchého s týmy z těchto destinací," nechal se slyšet bezprostředně po švýcarském losu stratég Rada.

Celek ze středočeského města automobilů pak ve stejné fáze soutěž vyzve lepšího z dvojice Ordabasy Šymkent a Torpedo Kutaisi. Los to není moc vítaný - Matějovského, Přikryla a spol. čeká daleká cesta do Kazachstánu, případně Gruzie.

V Boleslavi strach nemají. "Zajímaví soupeři s jiným pojetím fotbalu a jinou hráčskou mentalitou, než jsme zvyklí z domácí ligy. Těšíme se moc a cílem samozřejmě bude postup do dalšího předkola," potvrdil kouč Jozef Weber. "Chtěli jsme hrát evropský pohár a tak jsme museli počítat i s možností, že budeme cestovat do hodně vzdálených destinací. Bude to pro nás ekonomicky náročná cesta. Los ale musíme respektovat a na soupeře se dobře připravit, věřím, že šanci na postup máme proti každému z této dvojice protivníků," uzavřel na webu fkmb.cz prezident Josef Dufek.

P.S.: V Šymkentu byl mimochodem jednu sezonu zapůjčen současný zadák Slavie a bývalý obránce Boleslavi Ondřej Kpúdela.