Jablonec má před sebou cestu do Arménie, nebo Makedonie. Kam poslal los sebevědomou Boleslav?

Jablonec má před sebou cestu do Arménie, nebo Makedonie. Kam poslal los sebevědomou Boleslav?
OBSAHUJE OHLASY

Týmy Jablonce a Mladé Boleslavi se uprostřed právě probíhajícího pracovního týdne dozvěděly možné protivníky pro druhé předkolo Evropské ligy. Na koho tedy mohou značky vedené trenéry Petrem Radou a Jozefem Weberem narazit?

Severočeši ze Střelnice již ví, že změří síly s vítězem z dvojicce FC Puynik (Arménie) a FC Shkupi (Makedonie). Zelenobílí budou začínat venku (25. července) a odvetu sehrají před domácím publikem (1. srpna).

"Je to pro nás neznámá. Pjunik se ale často objevuje v předkolech. Musíme je sledovat teď v prvním předkole, připravit se na to. Získáme o soupeřích informace a nemůžeme nikoho podcenit. České týmy se přesvědčily, že to není nic jednoduchého s týmy z těchto destinací," nechal se slyšet bezprostředně po švýcarském losu stratég Rada.

Celek ze středočeského města automobilů pak ve stejné fáze soutěž vyzve lepšího z dvojice Ordabasy Šymkent a Torpedo Kutaisi. Los to není moc vítaný - Matějovského, Přikryla a spol. čeká daleká cesta do Kazachstánu, případně Gruzie.

V Boleslavi strach nemají. "Zajímaví soupeři s jiným pojetím fotbalu a jinou hráčskou mentalitou, než jsme zvyklí z domácí ligy. Těšíme se moc a cílem samozřejmě bude postup do dalšího předkola," potvrdil kouč Jozef Weber. "Chtěli jsme hrát evropský pohár a tak jsme museli počítat i s možností, že budeme cestovat do hodně vzdálených destinací. Bude to pro nás ekonomicky náročná cesta. Los ale musíme respektovat a na soupeře se dobře připravit, věřím, že šanci na postup máme proti každému z této dvojice protivníků," uzavřel na webu fkmb.cz prezident Josef Dufek.

P.S.: V Šymkentu byl mimochodem jednu sezonu zapůjčen současný zadák Slavie a bývalý obránce Boleslavi Ondřej Kpúdela.