Opava přejela Vítkovice, Příbram ukázala Kladrubskému a spol., že to v první lize bude kapku jiné kafe

Zatímco první duel léta zvládl prvoligový nováček z Českých Budějovic na výbornou, druhé přípravné utkání už přineslo porážku, když Dynamo na domácím hřišti nestačilo na Příbram.

Vítězství celku sídlícího u řeky Litavky, který poprvé nasadil nového útočníka Michala Škodu, jenž dorazil z Brna, zařídili ve druhém dějství Rostislav Jandera a Roman Květ, s tím, že za výběr trenéra Davida Horejše už pouze snižoval Karsten Ayong.

Tým, s nímž se od tohoto týdne připravují také veteráni Jaroslav Drobný s Tomášem Sivokem a v jehož trikotu si odbyla premiéru i nová posila z Karviné Benjamin Čolič, si může napravit reputaci již v sobotu na půdě druholigové Vlašimi.

V novém ročníku Fortuna:ligy začnou Budějovice doma s Opavou, která zvládla i druhý přípravný test léta. Na hřišti U Koupaliště si hráči Slezského FC poradili s druholigovými Vítkovicemi v poměru 4:0. Dvě branky vstřelil mladík Filip Souček, trefili se Václav Jurečka i René Dedič.

Středeční přípravy:

SK Dynamo České Budějovice vs. 1.FK Příbram 1:2 (0:0)

Branky: 77. Ayong - 65. Jandera, 76. Květ. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. Diváci: 150.

SK Dynamo České Budějovice: 1. poločas: Staněk – Kladrubský, Novák, Talovierov, Čolič – Mareček, Havelka – Martan, Javorek, Šplíchal – Ledecký. 2. poločas: Křížek – Řezáč, Novák, Fišl, Provod – Wermke, Čavoš, Mareček, Froněk – Ayong, Táborský.

1.FK Příbram: 1. poločas: Boháč – M. Held, Kodr, Mezera, Jablonský – Janota, Januška, Soldát, Polidar – Fantiš, Vandas. 2. poločas: Kočí – Průcha, Šimek, Tregler, Cmiljanovič – Belej (79. Šíma), Květ, Kilián, Jandera – Škoda, Voltr.

SFC Opava - Vítkovice 4:0 (1:0)

Branky: 35. Jurečka, 60. a 87. Souček, 70. Dedič. Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler.

Opava I. poločas: Fendrich – Helebrand, Svozil, Žídek, Václav – Jurečka, Schaffartzik, Suchan, Řezníček, Matoušek – Juřena.

II. poločas: Lasák – Hrabina, Koschatzký, Simerský, Václav – Mondek, Souček, Jursa, Zavadil, Matoušek (60. Ščudla), Dedič. Trenér: Ivan Kopecký.