Ngadeu se může stát nejdražším nákupem v historii Gentu. Na jakém bodu jednání ale hrozí ztroskotání?

Ngadeu se může stát nejdražším nákupem v historii Gentu. Na jakém bodu jednání ale hrozí ztroskotání?

Po stabilním kamerunském reprezentantovi ve službách Slavie Michaelu Ngadeuovi zatoužil KAA Gent. Pátý tým uplynulého ročníku belgické Jupiter Leaguea již dokonce aktivoval jeho výstupní klauzuli, která činí 4,5 milionu eur, čili asi 115 milionů korun.

Pro Gent by se jednalo o nejvyšší nákup během celé stodevatenáctileté historie. Celá věc má však jeden podstatný háček - Belgičasné nechtějí položit na dřevo celou sumu, ale stojí o dlouhodobé splátky, na což český mistr nemusí přistoupit. Podobně už chtěl Ngadeue získat před pár měsíci Fulham a nakonec nepochodil.

Tým z Ghelamco Areny pro 20 tisíc diváků, na jehož trenérské lavičce sedí Dán Jess Thorup, již během letní přestávky přivedl další tři defenzivní tváře - Reubena Yerna z Trenčína, Jana van den Bergha z Beerschotu a Alessia Castra-Montese z Eupenu.

Bývalý obránce Sandhausenu, Norimberku či Botosani, jenž je součástí Edenu od roku 2016, má být čtvrtým článkem nově se tvořící obrany. Je však otázka, zdali by šla osmadvacetiletá skála, která se momentálně připravuje na Africký pohár národů, za lepším. Se Slavií může bojovat o Ligu mistrů a Evropská liga už je jistá. Gent skončil těsně za pohárovým umístěním a čekají ho jen boje v Belgii.

Sportovně tedy ne, leč finančně by nahoru šel - na Sinobo Stadium si podle Deníku Sport vydělává 65 tisíc eur měsíčně, čili 1,6 milionu korun. V Beglii by mohl dosáhnout až na 90 tisíc eur, což by mu měsíčně vylepšilo gáži o 600 tisíc korun.

"Jasno by mělo být během několika dnů," pronesl v úvodu právě probíhajícího pracovního týdne sportovní ředitel vršovického "S" Jan Nezmar.