Karviná odolala nájezdu Baníku a Ba Loua zůstává v MFK: Máme výborného trenéra, který nás umí namotivovat

Karviná odolala nájezdu Baníku a Ba Loua zůstává v MFK: Máme výborného trenéra, který nás umí namotivovat

S Karvinou už se nějaký čas nepřipravuje devítka Budínský, Suchan, Berkovec, Letić, Čolić, Djordjević, Faško, Zhumenský a Wágner. Některým skončila smlouva, některým hostování a někteří už mají v těchto dnech nové kluby.

Šikovný technik a oblíbenec tribun z Pořebí slonoviny Adriel Davila Ba Loua však zůstává v kádru MFK a to i přesto, že se o něj zajímal konkurenční Baník Ostrava. Dvaadvacetiletý mladík, jenž dosud v klubu trenéra Františka Straky hostoval z ASEC Mimosas, podepsal nový kontrakt.

"Můžeme s radostí oznámit, že jsme na Adriela uplatnili opci a domluvili se s jeho klubem ASEC Mimosas. Nyní už patří nám, z čehož máme radost. Věříme, že nám pomůže v nové sezóně, momentálně se ale musí dát zdravotně do pořádku," připomněl jeho soudobé zdravotní peripetie sportovní ředitel Lubomír Vlk.

A co dojmy samotného fotbalisty? "Jsem tady šťastný. Máme výborného trenéra, který nás umí namotivovat a hodně nám pomohl, když přišel. Děkuji také všem fanouškům za podporu, kterou mi vyjadřují na stadionu i na sociálních sítích," zářil na stránkách mfkkarvina.cz Ba Loua, jenž je součástí karvinského fotbalu přesně rok.

Brzy třiadvacetiletý rodák ze západní Afriky si ve své první ligové sezoně v českém prostředí připsal dvě branky a šest asistencí, což není vzhledem k sedmadvaceti vystoupením nikterak špatné.