Rosický o stoprocentně připraveném Lischkovi: Hráče, kteří se za žádné situace nevzdávají, chceme ve Spartě mít

Rosický o stoprocentně připraveném Lischkovi: Hráče, kteří se za žádné situace nevzdávají, chceme ve Spartě mít
OBSAHUJE VIDEO

Páté letní posile Sparty je jednadvacet let, jméno si udělala v Baumitu Jablonec, má za sebou operaci srdce a její jméno je...ano, David Lischka.

Stoper už měl na Letnou nakročeno v zimním termínu - tehdejší podpis však zhatila zdravotní prohlídka. Po uzdravení se však se slavným "S" z Generali arény dohodl na tři roky do června 2022.

"David Lischka prokázal v posledních měsících mimořádnou mentální sílu. To, že nakonec podepisuje smlouvu ve Spartě, si musel opravdu vybojovat… Myslím tím vybojovat jiným, ještě mnohem náročnějším způsobem, než ostatní kluci. Obléknout sparťanský dres pro něj byl sen a stálo mu za to nevzdat se a projevit velkou odvahu. A hráče, kteří se za žádné situace nevzdávají, chceme ve Spartě mít," okomentoval jeho nákup sportovní ředitel Tomáš Rosický, jehož slova publikovaly stránky sparta.cz.

"Jsme přesvědčeni nejen o jeho charakterových a osobnostních kvalitách, ale také o fotbalových dovednostech. Davidovy výkony v podzimní části sezony v Jablonci totiž byly velmi dobré. Proto jsme o něj usilovali už v zimě. Od nás teď dostane čas, aby se mohl dostat zpět do formy, ve které byl ještě před půl rokem," pokračoval funkcionář třetího celku uplynulého ročníku Fortuna:ligy.

Bek s minulostí v Baníku Ostrava, Hlučíně, Varndorfu či Karviné si přestupu do metropole velmi váží. "Musím říct, že jsem strašně šťastný, že jsem po půl roce zase zpátky na Spartě a že to všechno dopadlo. Už před operací jsem snil o tom, že se k tomuhle přestupu jednou vrátíme, i když jsem se v té době snažil dělat hlavně postupné krůčky. Fyzicky jsem teď stoprocentně připravený," uzavřel na webu sparta.cz zadák, který se Spartou trénuje již od pondělního startu přípravy.

Jeho debut může přijít již v sobotu v Benešově...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.