První konkrétní nabídka na Horu přesáhla 10 milionů. Teplice ji odmítly a oporu Sklářů to mrzí

První konkrétní nabídka na Horu přesáhla 10 milionů. Teplice ji odmítly a oporu Sklářů to mrzí

V soudobém teplickém kádru patří k nejcennějším borcům Jakub Hora, který to v uplynulém ročníku Fortuna:ligy potvrdil také statisticky a byl nejproduktivnějším mužem souboru kouče Stanislava Hejkala.

V letní přestávce o něj projevil zájem jablonecký boss Miroslav Pelta, který za bývalého hráče Slavie či Plzně nabízel 10,5 milionu korun. Na Stínadlech však s dotyčnou nabídkou nepochodil...

Samotný ofenzivně laděný rychlík měl přitom o transfer na Střelnici zájem i z toho důvodu, že čeká zelenobíle kvalifikace o Evropskou ligu a že se Radův výběr pohybuje v popředí tabulky.

"Mrzí mě to, chtěl jsem se posunout v kariéře, hrát Evropskou ligu a bojovat o top 5 v české lize. Chtěl bych tuto výzvu přijmout a zkusit to," citoval Deník Sport slova kolegy Kučery, Ljevakoviče či Grigara, kolem něhož kroužila také Mladá Boleslav.

Postoj Sklářů demonstrovalo i prohlášení Stanislava Hejkala, který by udělil výjimku jen v případě nejsilnější trojky. "Jsem zásadně proti, aby v ČR odcházel někam do podobných regionálních týmů, jako jsou Teplice, jedině kdyby přišla nabídka z velké trojky, ale hlavně jsem s Kubou mluvil a na základě naší rozmluvy s ním počítám pro příští sezónu," uzavřel ve Sportu stratég.

Dříve se psalo a mluvilo také o zájmu z Nizozemska, Belgie či Polska. Podle úvodní tiskové konference na startu letní přípravy však aktuálně na stole nemá ležet žádná konkrétní nabídka z ciziny.