Wágner: Když jsem nyní přišel do lepšího klubu, tak netvrdím, že dám 20, nebo 30 gólů

Wágner: Když jsem nyní přišel do lepšího klubu, tak netvrdím, že dám 20, nebo 30 gólů
OBSAHUJE OHLASY

Mladá Boleslav konečně dotáhla to, o čem už se mluvilo dny i týdny. Z Karviné si pořídila jak kreativního středopolaře Lukáše Budínského, tak důrazného útočníka Tomáše Wágnera, jenž už navíc dobře zná prostředí, neboť byl ve městě automobilů zapůjčen čtyři roky zpět z Viktorie Plzeň.

Ambicióznímu týmu, který si zajistil předkolo Evrospké ligy, se vytáhlý forvard s minulostí v Jablonci i Příbrami upsal do 30. června 2022. "V kontaktu s trenérem Weberem i s pány z vedení klubu Jinochem a Dufkem jsem byl delší dobu, jednání nebyla asi úplně jednoduchá, ale jsem rád, že jsem konečně v Mladé Boleslavi a to na přestup, ne jako před lety na hostování. Přicházím do známého prostředí, kabina se sice změnila, ale to je ve fotbale normální. Většinu kluků znám, buď jsem proti nim nějakou dobu hrál, a s některými jsem dokonce byl i spoluhráč. Když už jsem tady v minulosti strávil rok na hostování, tak jsem si byl jistý, že sem chci jít a opravdu jsem se do Boleslavi těšil. V letošním jaře jsem ji hodně sledoval a musím uznat, že to byla od ní opravdu jízda, co předváděla. Na dálku jsem ji i přál a doufal, že přestup dopadne," liboval si webem fkmb.cz citovaný střelec.

S jakými ambicemi do prostředí s větší konkurencí přichází? "Chci přispět k tomu, aby tým byl ještě lepší, navázal na úspěšné jaro a ambice na přední umístění v české lize byly oprávněné. Za těch pár dnů jsem poznal, že boleslavský kádr je složený dobře a bude jenom na nás nových hráčích, abychom do týmu zapadli a šlapalo to tak, jak má. Nejsem naivní a vím, že kolem sebe mám tři čtyři kluky, kteří mají kvalitu a budou chtít hrát, ale to je úplně normální. Před devětadvaceti góly Komličhenka smekám klobouk. Když v Boleslavi zůstane, bude to dobře pro klub, když odejde, budeme ho muset nahradit, i když nikdo z nás asi sám tolik gólů nenastřílí. Jsem nadšený z toho, že zůstává Matějovský, protože jako jeho soupeř si pamatuji, že kolikrát jsme se připravovali na Matějovského a ne na boleslavský tým, bez rozdílu zda hrál za Spartu či za Boleslav," doplnil na oficiálních stránkách zkušený fotbalista.

A co osobní Cíle? V poslední sezoně si udělal rekord v podobě 13 tref za sezonu. "Když jsem nyní přišel do lepšího klubu, tak netvrdím, že dám dvacet, nebo třicet gólů, ale jsem připravený šlapat zápas od zápasu, abych nastřílel tolik gólů, které Boleslav dovedou na konci příštího ročníku opět do evropského poháru. Každý gól, který dám, budu považovat za super úspěch, ale když vyhrajeme 3:0 a nedám ani jeden, tak budu rád za tým. Úspěch týmu mě těší víc, než statistika jednotlivce," upozornil na fkmb.cz nový svěřenec Jozefa Webera.

Tříletou smlouvu v kapse má i o dva roky mladší záložník Budínský, jenž byl s Boleslaví spojován již déle. "Abych pravdu řekl, můj přestup do Mladé Boleslavi se řešil téměř dva roky a jsem rád, že se konečně uskutečnil a tím jsem se posunul výš. První dojmy z Boleslavi jsou super, protože trenéra Webera trošku znám, věděl jsem, jak se asi bude trénovat, že dávky budou veliké, ale příprava je krátká, tak to musíme zmáknout. Všichni se na trénincích snažíme a makáme. Chtěl bych s Boleslaví hrát v popředí ligové tabulky a probojovat se co nejdále v předkolech Evropské ligy," pronesl bývalý hráč Bohemians 1905.

V mužstvu si ho přál mít právě i hlavní trenér. "Osobně se domnívám, že by se do budoucna mohl stát základním kamenem boleslavského týmu. Je to produktivní hráč a ještě ve věku, kdy se může zlepšovat. Vedle Matějovského, Hubínka i mladých Maška a Buchy vytvoří v prostředku hřiště velmi dobrou konkurenci. Budínský po působení v Bohemce a Karviné udělal krok do lepšího týmu a věřím, že mu pomůže ve výkonnostním růstu. Dnes začínáme být v Mladé Boleslavi v situaci, že skoro žádný z hráčů nemá místo v základní sestavě jisté. Z vlastní zkušenosti vím, že takový stav každému fotbalistovi prospěje. Právě konkurence mezi hráči nás na jaře dohnala k dobrým týmovým výkonům a následně až do Evropy," uzavřel Weber, jehož vyjádření lze najít na fkmb.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.