Jílek po premiéře na lavičce Sparty: Musíme být připraveni na to, že je před námi velký kus práce

Jílek po premiéře na lavičce Sparty: Musíme být připraveni na to, že je před námi velký kus práce

První přípravné utkání má za sebou i pražská Sparta, která si výjezdem do Benešova splnila papírovou povinnost. Trenér Jílek se na lavičce svého nového klubu uvedl výhrou 3:1 a ihned připomněl, co bude potřeba udělat, má-li se tým zvednout.

„Bylo to asi takové standardní první přípravné utkání. Velká snaha v začátcích obou poločasů, branky jsme dali v první půli, ve druhé už bohužel ne. Postupem času jsme ale snižovali nároky na běžeckou ochotu a celkovou kvalitu hry, což se na nás podepsalo v závěru zápasu, který se mi už moc nelíbil,“ vyjádřil se ve stručnosti nový šéf lavičky k průběhu duelu s týmem, jenž skončil na jedenáctém místě tabulky ČFL.

Trenér Jílek si pochvaloval některé výkony jednotlivých hráčů, ovšem když se na to díval z toho širšího spektra pohledu, pak ve hře týmu jako celku viděl značné rezervy, které se vesměs projevovaly na Spartě celou minulou sezonu a na nichž bude potřeba zapracovat.

„Musíme být připraveni na to, že je před námi velký kus práce,“ potvrzoval třiačtyřicetiletý kouč během pozápasového rozhovoru. „Teď je důležité, abychom zapracovali do týmu nové hráče, abychom se poznali a věděli, co chceme hrát,“ přibližoval.

Sparta má za sebou první týden tréninku, jenž bude postupně nabírat na intenzitě. Během něho se Václav Jílek pokusil vtisknout do systému novou herní myšlenku, která je spjata hlavně s reakcemi a rychlejším rozhodováním na hřišti.

„Snažili jsme se klást největší důraz na to, abychom byli schopni rychleji reagovat na ty herní situace, jako jsou ztráty míče. Na druhou stranu stále to je jenom první týden příprav, ještě k tomu všemu v neúplném počtu hráčů, takže i z pohledu těch taktických tréninků ty změny ještě přijdou,“ doplňoval bývalý lodivod Olomouce.