Slepička: Zatím neřeknu, kdy se zase obléknu a vyběhnu do ligového zápasu, ale určitě se vrátím

Slepička: Zatím neřeknu, kdy se zase obléknu a vyběhnu do ligového zápasu, ale určitě se vrátím

V české nejvyšší soutěži již dávno nepatří mezi mladíky, což si on sám moc dobře uvědomuje. Po zářijovém zranění se už zdálo, že možná skončil. Zlomenina nohy se však nakonec vyléčila a nejenom to. Sedmatřicetiletý útočník Miroslav Slepička je opět připraven pomoci svému klubu mezi elitou. Nesmí to ale uspěchat. A Příbram jeho zkušenosti potřebuje, aby znovu za rok neabsolvovala baráž.

V září si při ligovém utkání v Karviné přivodil zranění, které ho vyřadilo ze hry více jak půl roku. Jenže zkušený útočník s minulosti ve Spartě se nevzdává. „Byl jsem přesvědčený, že se vrátím už během zimy. To zranění jsem si přivodil sám. Snažil jsem se tenkrát hrát míč na druhou nohu, ucítil jsem křupnutí, takže mě napadlo, že se něco zlomilo. Myslel jsem ale, že dostanu sádru na šest týdnu a začnu hned s rehabilitací, abych stihl alespoň konec zimní přípravy,“ rozpovídal se Slepička v rozhovoru pro deník Sport.

Několikanásobný reprezentant, jenž během kariéry okusil angažmá i v Chorvatsku či Německu, se však musel o návrat na zelené pažity zdravotně i duševně porvat. „Nedovedl jsem si tehdy představit, jak těžká bude cesta zpátky. A to ještě zdaleka nemám vyhráno. Teprve začínám běhat, ale když všechno půjde opravdu hodně hladce, mohl bych tak během čtrnácti dnů poprvé kopnout do balónu. Noha ještě občas bolí, ale je to snesitelné,“ pokračoval český útočník, který se zviditelnil také v bojových sportech MMA.

„Lékaři mi jasně řekli, že nesmím nic uspěchat. Od trenéra a vedení klubu mám volnou ruku. Cítím kolem obrovskou důvěru. I když teď neřeknu, kdy zase obléknu dres a vyběhnu do ligového zápasu, určitě se vrátím. Věřím v to. Beru to i sportovně, v mém věku se i malá zranění hojí dlouho, chce to obrovskou trpělivost ode mne i od okolí,“ dodal Slepička.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.