Páník: Někteří hráči vykolejili. Příprava je strašně krátká, proto musejí podávat absolutní výkony

Páník: Někteří hráči vykolejili. Příprava je strašně krátká, proto musejí podávat absolutní výkony

Baník hned na úvod letního přípravného období prohrál. Na půdě Slovanu Bratislava sice vedl od první minuty po trefě Holzera, ale nakonec se musel smířit s porážkou. Kouč ostravského celku Bohumil Páník byl po zápase nespokojený s hrou několika tváří, které se mu předvedly na hrací ploše. Prohra 2:3 se soupeřem, který se chystá na druhé předkolo Ligy mistrů, mu však dal nemálo cenných poznatků.

O utkání

Jsme v tvrdé přípravě. Ještě v pátek jsme na hřišti v Radvanicích byli dvakrát. Dneska to měli hráči spíše za odměnu, měli tam jen pětačtyřicetiminutovou zátěž. Někteří hráči mé potěšili, někteří méně, někteří mě trošku vykolejili. Tak to v přípravě bývá. Ale my nemáme čas. Není slitování. Vlak nabírá rychlost, hráči musejí podávat absolutní výkony od prvního dne.

O výsledku

Prohra 3:2 mrzí, i když si myslím, že tam domácí gólman vyrazil balon už zpoza brankové čáry. Domácí ale jsou dále v přípravě. Trénují od pátého června. Bylo vidět, že jsou dynamičtí a rychlí. Není to typické slovenské mužstvo. Je to mezinárodní mužstvo, mají výborné technické a dynamické hráče. My jsme zatím ještě na začátku, rychlostně nám utíkali. V momentě, kdy jsme to měli otevřené a oni to rozběhli, jsme to těžko chytali. Slovan určitě měl více situací. Je to znak počátku přípravy.

O kádru pro Rakousko

To utkání pro mě bylo důležité, protože jsme viděl některé hráče, které jsem vidět potřeboval, i pokud jde i o jakýsi jejich mentální stav. Do Rakouska budeme brát třiadvacet hráčů plus tři gólmany. Chceme tam zase všechny hráče ještě vyrotovat. Chceme dát příležitost všem. Dva zápasy máme na to, abychom je viděli skoro všechny v akci, ten poslední už bude natvrdo.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.