Weber: Nechtěl bych už o nikoho přijít, ale nemáme právo zasahovat do budoucnosti hráčů

Weber: Nechtěl bych už o nikoho přijít, ale nemáme právo zasahovat do budoucnosti hráčů

Trenér Josef Weber Mladé Boleslavi se pokusí během pár týdnů připravit svůj kádr na boj o Evropskou ligu. Bude to jeho premiéra, proto se na konfrontaci se zahraničními soupeři těší. Na začátku přípravy je zatím spokojený s novými tvářemi v kádru, ale moc dobře tuší, že jej nečeká snadný úkol.

Weber působí ve středních Čechách již od února roku 2018. Tehdy dostal za úkol, aby klub udržel mezi tuzemskou elitou, ale také zatraktivnil jeho herní projev. Postupně však přebudoval kádr, který v minulé sezóně nakonec dokázal kousat i zvučné soupeře. A podařilo se mu vybojovat účast v předkolech Evropské ligy.

„Jsem spokojený s příchody hráčů, o které jsme dlouhodobě usilovali. To platí o Budínském a Wágnerovi, ale i s mladým Jiřím Klímou, což je hráč pro boleslavskou budoucnost. Mužstvo se nám podařilo udržet pohromadě kromě stoperské dvojice z jarní sezóny. Věřím, že Pudil nám pomůže zaplnit díru po Jugasovi. Brali jsme ho, že je využitelný na více pozicích, mimo jiné i na stoperu, navíc je zkušeným fotbalistou s pozitivním přístupem na tréninku,“ komentoval Weber nové tváře v kabině, které by rád využil v nové sezóně rovnou v základní sestavě.

Příchodem vysokých ofenzivních hráčů Wágnera a Klímy se stále více jeví jako pravděpodobný letní odchod Komlichenka. „Musíme se připravit na všechno. Umím si představit obě varianty, to znamená, že bude nadále pokračovat v Boleslavi i jeho odchod. Z pozice boleslavského trenéra si přeji, aby zůstal, ale nemáme právo do jeho budoucnosti zasahovat. Věřím, že když odejde, tak už o nikoho dalšího nepřijdeme, i když například Přikryl má od vedení klubu slíbené, že při zajímavé nabídce mu odchod do zahraničí umožní,“ poukázal kouč středočeského klubu, že tým ještě může přeci jen někdo opustit.

Cíle pro novou sezónu jsou jasné. Weber by byl rád, kdyby se mužstvo prezentovalo ofenzivním a divácky atraktivním herním projevem. „Chceme dávat hodně gólů, ale určitě jich nechceme tolik dostávat, jako v předchozím ligovém ročníku,“ dodává trenér Mladé Boleslavi v rozhovoru pro klubové stránky.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.