Hanuš: Ač se kádr hodně obměnil, tak tu kvalita je. Předchozí sezóny ukázaly, že si můžeme věřit

Hanuš: Ač se kádr hodně obměnil, tak tu kvalita je. Předchozí sezóny ukázaly, že si můžeme věřit

V Chlumci nad Cidlinou se v sobotu slavilo kulatých sto let od založení tamního fotbalu. Při této příležitosti na hrací ploše změřily síly Jablonec s druholigovým dresem. Severočeský klub se nakonec radoval z výhry díky brance, kterou obstaral Chramosta. Speciální náboj měl duel pro brankáře Jana Hanuše, který je rodákem z tohoto města.

Vrátil se na krátce na místo činu a užíval si, že se místním může ukázat. „Naposledy jsem tu hrál snad za mladší žáky. Rychle to utíká. Ale těšil jsem se na to. Hezky to všechno vyšlo. To, že jsem v Jablonci, zrovna je tu sto let výročí a navíc tu hrajeme my. Jsem moc rád, že jsem u toho tady mohl být,“ přiznal gólman Jablonce, který se dlouho po střídání nemohl dostat do šaten, protože byl obklopen návštěvníky.

„Bylo tu hodně rodinných známých. Dlouho jsme se neviděli, tak jsem je alespoň takhle mohl na chvíli pozdravit a popovídat si. Kdybych se vrátil ale k samotnému zápasu, tak to bylo takové vyrovnané. Měli jsme víc šancí. Člověk ale musí stále brát, že je to příprava. Je tam únava, ale účel to splnilo a důležité je i to, že jsme vyhráli,“ pokračoval v rozhovoru pro klubové stránky Hanuš.

Jablonec čeká příprava v Rakousku a poté již bude za rohem začátek ligy. Kouč Petr Rada sice přišel o několik opor, ale i tak Hanuš věří, že kvalita v klubu je. „V Rakousku náš čekají kvalitní zápasy, které budeme chtít zvládnout herně i výsledkově. Až se vrátíme, tak bude zbývat jen týden do ligy. Příprava je ale jedna věc a liga samotná, to je věc druhá. Kvalita v Jablonci je, ale v lize bude každý zápas těžký. Nebude to o tom, kdo je papírově výš. Věřím, že i ligu odstartujeme dobře. Předchozí sezóny nám ukázaly, že si můžeme věřit a hrát minimálně o první šestku,“ dodal Hanuš.