Janošek po svém debutu v Plzni: Užívám si tu každý den, ale vnímám, že musím zapracovat na kondici

Janošek po svém debutu v Plzni: Užívám si tu každý den, ale vnímám, že musím zapracovat na kondici

Plzeňská příprava se zatím nese na vítězné vlně. Netradiční přátelský zápas sehráli Viktoriáni v sobotu v Liptovském Mikuláši. Druholigový slovenský celek slavil 85. výročí od založení klubu a k této příležitosti si na svou půdu pozval český klub, který bude v nové sezóně bojovat o účast v Lize mistrů, ale i o mistrovský titul.

Domácí otevřeli skóre v 19. minutě zásluhou Andriče, ale po změně stran už úřadoval český klub, který zaznamenal hned čtyři trefy. Mezi střelce se zapsali Chorý, Pačinda, Čermák, ale i nováček v týmu Janošek, který se vrátil z hostování ze Slovácka. Kouč Pavel Vrba měl k dispozici dvě kompletní jedenáctky, ale poprvé v přípravě nastoupili dva mládežničtí reprezentanti. Kromě Janošeka tak do hry nakoukl i Pavel Šulc.

„Úvodních dvacet minut první půle jsme odehráli špatně a inkasovali jsme branku. Pak šel výkon nahoru, zejména ve druhém poločase už byl mnohem lepší a přišly i góly. Zápas v Mikuláši se hrál v příjemném prostředí, přátelské atmosféře a splnil vše, co jsme od něj očekávali. Jsem tedy spokojen. Nyní už nás čeká návrat domů a následný herní kemp v Rakousku,“ hodnotil kouč Plzně třetí vítězství svého týmu v přípravě.

Mezi střelce se zapsal i mládežnický reprezentant Janošek, který si zatím své působení v kádru západočeského klubu užívá. „Ten zápas jsem si strašně užil, vlastně si užívám všechny dny ve Viktorce. Servis, zázemí, parta, všechno je parádní. Nastoupil jsem do druhé půle, a dokonce se mi podařilo dát gól. Ale trochu jsem ještě bojoval s kondicí, na tom musím zapracovat. Ten gól i páska mě ale určitě bude stát něco do kasy, ale rád zaplatím,“ usmíval se jednadvacetiletý záložník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.