Sivok: Jsem rád, že můžu v Dynamu trénovat. Je to lepší, než běhat někde sám po lesích

Sivok: Jsem rád, že můžu v Dynamu trénovat. Je to lepší, než běhat někde sám po lesích

Dlouhou dobu byl nedílnou součástí české reprezentace. Zkušený obránce Tomáš Sivok má za sebou bohatou kariéru, ale do hráčské penze se ještě nechystá. Stále čeká, jestli jej neosloví někdo ze zahraničí, ale léto si krátí v barvách Dynama Budějovice, kde k české nejvyšší soutěži přičichl. A vedení jihočeského klubu doufá, že by tu mohl zůstat i pro nadcházející sezónu.

Sivok v sobotu odehrál první poločas přátelského utkání s Vlašimí, který nováček nejvyšší české soutěže vyhrál 3:1. Přestože zavinil penaltu, byl nakonec po závěrečném hvizdu spokojený, neboť na trávníku vystupoval jistě a poctivě bránil. „Jsme ve fázi přípravy a bylo to znát. V první půli jsme hráli trochu naivně a nechávali soupeři dost prostoru,“ hodnotil utkání v rozhovoru pro iSport.

Za Budějovice si zahrál po dlouhé době, neboť naposledy dres tohoto klubu oblékl v listopadu 2003. „Nervózní jsem nebyl, poslední tři roky si fotbal užívám. Musím se jen udržovat fit, abych stačil mladým běhavým klukům,“ poukázal Sivok na fakt, že už dávno není mladíkem. I přesto, že do zápasu nastoupil, není jisté, zda na této adrese zůstane i v nové sezóně.

„Vůbec nevím, trenér Horejš to takhle chtěl. Pro mě je to taky lepší, hrál jsem po měsíci a půl. Vždycky je příjemnější hrát, než na tréninku běhat bez balónu. Jsem hlavně rád, že můžu v Dynamu trénovat. Je to lepší, než běhat sám někde po lesích. Týmový trénink individuálním nenahradíte. S fyzičkou jsem ale nikdy neměl problém, čtyři týdny přípravy by v mém věku mohly stačit,“ dodal zkušený stoper.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.