Dudl šanci v áčku Sparty nečekal: Na to, abych se dostal do základu, budu muset ještě velmi zamakat

Dudl šanci v áčku Sparty nečekal: Na to, abych se dostal do základu, budu muset ještě velmi zamakat

Ač to mohlo mnohé překvapit, devatenáctiletý univerzál Václav Dudl odehrál v prvním letním přípravném utkání Sparty v Benešově kompletních devadesát minut.

To vše i přesto, že toho na svém nedávném hostování ve Spartaku Trnava mnoho neodehrál, za což mohlo i zranění, kvůli němuž už musel vynechat celý zbytek ročníku 2018/2019.

Ze šance v letenském áčku je příjemně překvapen. "Vůbec jsem to nečekal. Jsme velmi spokojen. Ale na to, abych se dostal do základní sestavy, budu muset ještě velmi zamakat! A i po zranění dohnat kondici, abych se cítil se nejlépe," informoval v rozhovoru pro ruik.cz sparťanský teenager.

Proti třetiligovému soupeři nastoupil bývalý hráč Táborska či Vlašimi na postu levého beka. Cítí se ještě někde lépe, nebo je to jeho vyvolená pozice? "První poločas jsem hrál na levém obránci, kde se cítím nejlépe. Druhý poločas jsem odehrál na levém křídle. Je mi to jedno, kde nastoupím, vždy a všude se totiž budu snažit odmakat zápas na 100 procent," doplnil na webu ruik.cz perspektivní Dudl, jenž na svého nadřízeného - sportovního ředitele Tomáše Rosického - prozradil, že je na něm občas vidět, že by si rád vzal kopačky a šel si s prvním týmem Sparty kopnout.

Z nového stratéga, jenž dorazil do Generali arény z Androva stadionu, má velmi dobrý pocit. "Klade důraz na to všechno dělat naplno. Disciplína a vzájemný respekt je asi nejvíc, co po nás požaduje. Nálada je super. Všichni se snaží být furt pozitivní a samozřejmě je i sranda," liboval si soudobou atmosféru ve slavném "S" kolega Radakoviče, Lischky či Zahustela, jehož slova vyšla na ruik.cz.

Dudlovo konto zdobí k tomuto datu pět prvoligových startů za Spartu. Stalo se tak však již v roce 2016.