Hvězdný nováček. Zbuzany do ČFL dotáhl vítěz Poháru UEFA, mistr ligy i autor památného gólu v Lize mistrů

Hvězdný nováček. Zbuzany do ČFL dotáhl vítěz Poháru UEFA, mistr ligy i autor památného gólu v Lize mistrů

S rozšířením na dvě skupiny po šestnácti účastnících se v příští sezoně České fotbalové ligy představí celá řada nových týmů. Patří mezi i ně Zbuzany. Druhý celek uplynulého ročníku divize B mezi všemi těmi nováčky vyniká hvězdnými jmény ve svém kádru. Na soupisce klubu z malé obce na západním okraji Prahy najdeme vítěze Poháru UEFA s ruským Petrohradem či autora nezapomenutelné sparťanské trefy v prestižní Lize mistrů.

Mario Lička

Sedmatřicetiletý záložník toho stihl během své kariéry víc než dost. V sezoně 2003/2004 vybojoval s ostravským Baníkem mistrovský titul, vyzkoušel si angažmá v Anglii, Itálii i Francii, kde byl dokonce v dresu Brestu u loučení Davida Beckhama s profesionální kariérou. Syn velké legendy Baníku a úspěšného kouče Vernera Ličky má na kontě i tři reprezentační starty.

Koncem února 2016 se vrátil z angažmá v Polsku a rozhodl se pomoct Blšanům v krajském přeboru, tým totiž vedl jeho bratr Marcel. O rok později se přesunul do Zbuzan a od vedení klubu to byl skvělý tah. Lička se stal podle očekávání okamžitě hlavním tahounem týmu. Kromě toho, že spoluhráče zásoboval klíčovými přihrávkami, dává sám spoustu gólů. To ostatně potvrdil i v uplynulém ročníku, v němž i druhá příčka v tabulce divizní skupiny B stačila k postupu. S kapitánskou páskou na ruce nasázel jedenáct gólů a byl druhým nejlepším zbuzanským střelcem.