Hvězdný nováček. Zbuzany do ČFL dotáhl vítěz Poháru UEFA, mistr ligy i autor památného gólu v Lize mistrů

S rozšířením na dvě skupiny po šestnácti účastnících se v příští sezoně České fotbalové ligy představí celá řada nových týmů. Patří mezi i ně Zbuzany. Druhý celek uplynulého ročníku divize B mezi všemi těmi nováčky vyniká hvězdnými jmény ve svém kádru. Na soupisce klubu z malé obce na západním okraji Prahy najdeme vítěze Poháru UEFA s ruským Petrohradem či autora nezapomenutelné sparťanské trefy v prestižní Lize mistrů.

Radek Šírl

Další velké jméno ve zbuzanské sestavě, které si fanoušci velmi dobře pamatují. Technicky skvěle vybavený hráč se nejvíc proslavil angažmá v ruském Petrohradě, kam si ho přivedl tehdejší kouč Vlastimil Petržela. Šírl se Zenitem vyhrál Pohár UEFA, předchůdce dnešní Evropské ligy, i evropský Superpohár. V ruském klubu strávil skoro osm let. Poté se vrátil domů.

Když na začátku roku 2016 od vedení Bohemians 1905 slyšel, že klub s ním už nepočítá, zamířil překvapivě rovnou do Zbuzan, které tehdy bojovaly o postup do krajského přeboru. Osminásobný reprezentant byl jedním z faktorů, proč se klubu z Prahy – západ nakonec podařilo postoupit. A v další sezoně pomohl Zbuzanům rovnou k posunu do divize. Před sezonou 2017/2018 šel zkusit štěstí do Nespek, ovšem po pár zápasech se vrátil. Na podzim 2017 na sebe upoutal pozornost inzultací rozhodčího, po které dostal zákaz činnosti na dva roky. Na hřiště se vrátil až loni v listopadu. I proto odehrál v uplynulé sezoně jen šestnáct zápasů, v nichž borec s desítkou na zádech jednou skóroval.