Hvězdný nováček. Zbuzany do ČFL dotáhl vítěz Poháru UEFA, mistr ligy i autor památného gólu v Lize mistrů

S rozšířením na dvě skupiny po šestnácti účastnících se v příští sezoně České fotbalové ligy představí celá řada nových týmů. Patří mezi i ně Zbuzany. Druhý celek uplynulého ročníku divize B mezi všemi těmi nováčky vyniká hvězdnými jmény ve svém kádru. Na soupisce klubu z malé obce na západním okraji Prahy najdeme vítěze Poháru UEFA s ruským Petrohradem či autora nezapomenutelné sparťanské trefy v prestižní Lize mistrů.

Marek Kincl

Ani šestačtyřicetiletého Marka Kincla není třeba dlouze představovat. Jeho nejzářivější okamžik bohaté fotbalové kariéry? V prosinci 2003 svým gólem proti Laziu Řím zařídil v nastaveném čase pražské Spartě postup do osmifinále Ligy mistrů. Vytáhlý útočník toho má ale za sebou mnohem víc. V nejvyšší české soutěži odehrál za 12 sezon celkem 234 utkání, v niž nastřílel 67 branek. Hrál i za Hradec, Příbram, Liberec, Žižkov, ruský Petrohrad, vídeňský Rapid či střížkovské Bohemians.

V roce 2010 ukončil profesionální kariéru a zamířil do divizních Jiren, kde patřil mezi nejvýraznější tváře až do léta 2014. Tehdy se rozhodl pro přestup do Zbuzan hrající 1.B třídu. Dlouholetý kapitán měl lví podíl na tom, že tým se rok co rok posouval soutěžemi směrem nahoru. V uplynulé sezoně, ve které si Zbuzany zajistily možnost hrát ČFL, toho vzhledem ke svému věku oproti předchozím ročníkům už moc neodehrál. Naskočil jen do čtyř duelů, pravidelněji nastupoval za „béčko“.

VÍCE TÝMŮ, NÁVRAT BÉČEK. TAKHLE VYPADÁ SLOŽENÍ ČFL A MSFL PRO PŘÍŠTÍ SEZONU