Hvězdný nováček. Zbuzany do ČFL dotáhl vítěz Poháru UEFA, mistr ligy i autor památného gólu v Lize mistrů

S rozšířením na dvě skupiny po šestnácti účastnících se v příští sezoně České fotbalové ligy představí celá řada nových týmů. Patří mezi i ně Zbuzany. Druhý celek uplynulého ročníku divize B mezi všemi těmi nováčky vyniká hvězdnými jmény ve svém kádru. Na soupisce klubu z malé obce na západním okraji Prahy najdeme vítěze Poháru UEFA s ruským Petrohradem či autora nezapomenutelné sparťanské trefy v prestižní Lize mistrů.

Další zajímavá jména…

Zbuzany ale netvoří pouze výše zmíněná trojice. V kádru najdeme i další borce se zkušenostmi s profi fotbalem. Na prvním místě musíme zmínit Vojtěcha Přeučila. Osmadvacetiletý útočník s 52 starty v nejvyšší soutěži, jenž ještě v sezoně 2017/2018 oblékal dres druholigového Sokolova, dotáhl Zbuzany do ČFL 26 góly v 27 odehraných zápasech. Suverénně nejlepší střelec divize B.

Šest sezon v první lize strávila také další zbuzanská opora Richard Kalod (na foto). Pětatřicetiletý ofenzivní hráč má za sebou angažmá ve Zlíně, na Žižkově a v Českých Budějovicích, kde se autor devíti prvoligových branek s profesionálním fotbalem rozloučil. V uplynulé sezoně zaznamenal ve dvaceti odehraných zápasech v dresu Zbuzan devět gólů.

Muziku ve zbuzanské obraně pak tvrdí Václav Ježdík. Ten sice nikdy nepatřil mezi výrazné ligové tváře, nicméně ne každý se může pochlubit tím, že odehrál přes 60 utkání v nejvyšší soutěži. Jednatřicetiletý obránce je nasbíral během angažmá v Bohemians, Teplicích, Českých Budějovicích a Ostravě.