Tetteh? Prostor pro zlepšení tam je. Hlavně v defenzivní činnosti, poukazuje kouč Sparty

Tetteh? Prostor pro zlepšení tam je. Hlavně v defenzivní činnosti, poukazuje kouč Sparty

Benjamin Tetteh prožil ve Spartě velmi různorodou premiérovou sezonu. Zatímco na podzim vidět byl a podpořil to i góly, na jaře se vytrácel, často chyběl kvůli zranění a také branek mnoho nepřidal.

Do nedávno započaté letní přípravy se však opřel - na Fakultě tělesné výchovy a sportu měl mnohem lepší výsledky, než tomu bylo v loňském roce a také v prvním duelu léta si připsal dvě branky. Aktuálně je jeho fyzický stav a fond jinde, než tomu bylo těsně po přestupu z Ďolíčku.

Nový hlavní trenér Sparty Václav Jílek z toho však žádné velké haló nedělá. "Řekl bych, že přijel ve stavu, v jakém bych očekával. Nemyslím, že je to něco nadstandardního, ale je připravený a v tréninku tvrdě pracuje," nechal se slyšet exolomoucký stratég.

Bývalý letenský asistent ho nepřechválil ani po dvou gólech do benešovské sítě. "Dobrou práci musí potvrzovat na hřišti. Proti Benešovu byl odměněn dvěma góly, ale prostor pro zlepšení, hlavně v defenzivní činnosti, tam je," upozornil ohledně jednadvacetiletého ghanského snajpra šéf Štětiny, Costy či Trávníka.

Někdejší Klokan byl v poslední době spojován s odchodem do Galatasaray Istanbul, protože má však slavné "S" na dlouhodobé marodce jak Václava Drchala, tak Matěje Pulkraba a Václav Kadlec má za sebou velmi dlouhou pauzu, jen tak lehce se ho nezbaví.